Babské radyKrása

Jogurt jako dokonalá surovina pro přípravu pleťové masky. Jaké výhody nabízí naší pokožce?

Jogurt je pokrm, který se těší oblibě po celém světě. Kromě toho, že nabízí celou řadu zdravotních výhod a obsahuje tělu prospěšné látky, můžeme jej využít také k péči o tělo.

Tělu prospěšné látky

Jogurt nabízí našemu tělu celou řadu prospěšných látek. Patří mezi ně zinek, který má vlastnosti antioxidační a protizánětlivé. Dále pak je to vápník, který nejen podpoří zdraví našich kostí, ale také chrání pokožku proti škodlivým vnějším vlivům. V jogurtu nalezneme také některé vitamíny z řady B, které chrání proti negativnímu působení volných radikálů. A přínosem je také kyselina mléčná, která tvoří klíčovou složku jogurtu, ale také je dobrým exfoliantem. Zapomenout nesmíme na živé kultury, které pozitivně ovlivňují naši trávicí soustavu a podporují její zdraví.

Výhody jogurtu pro naši pleť

Kyselina mléčná v jogurtu obsažená může zlepšit barevný tón pleti. Také funguje jako exfoliant, který pokožku nedráždí a pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky. Kromě toho je šikovným pomocníkem v boji proti akné. Hojivé účinky má v tomto případě obsah zinku. Antioxidační sloučeniny obsažené v jogurtu pomáhají v boji proti volným radikálům, které urychlují stárnoucí procesy.

Jak používat jogurt na pleť

Jogurt se může stát součástí celé řady pleťových masek. Přinášíme vám některé tipy.

  • Jogurt a med

Med nabízí antimikrobiální antioxidační vlastnosti. Připravíme si 1/2 šálku jogurtu a 2 lžíce medu. Obě suroviny smícháme, vzniklou směs naneseme na obličej a krk a necháme působit po dobu 20 minut. Masku můžeme používat 1x za týden.

med v misce

  • Jogurt a jahody

Rozmačkáme dvě čerstvé jahody a smícháme je s 1/2 šálkem jogurtu. Vzniklou směs naneseme na obličej a necháme působit po dobu 10 minut. Masku můžeme používat 1-2x týdně.

  • Jogurt a ovesné vločky

Ovesné vločky fungují jako exfoliant, který pokožku nedráždí. Pro tuto masku si připravíme 1 polévkovou lžíci jogurtu, 1/2 lžíce medu a 1 polévkovou lžíci rozmixovaných ovesných vloček. Vzniklou směs naneseme na obličej a krk a necháme působit po dobu 10-20 minut. Masku můžeme aplikovat 1x týdně.

  • Jogurt a avokádo

Avokádo je považováno za přírodní zvlhčovač. Pro přípravu masky si připravíme 1/2 šálku jogurtu, 1/2 oloupaného avokáda, které rozmačkáme a 2 polévkové lžíce gelu z Aloe Vera. Vzniklou směs naneseme na obličej a krk a necháme působit po dobu 20-25 minut.

Všechny uvedené suroviny pro přípravu jogurtových pleťových masek jsou snadno dostupné a jejich příprava není nikterak náročná. Hýčkejme si tedy naši pleť, dlouho si tak díky dokonalé péči zachová svůj mladistvý vzhled.

Zdroje náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button