Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Jídlem proti alergiím

Vyzkoušejte těchto deset potravin, které vám nebudou dělat těžko na žaludku. Právě alergie je nejčastější příčinou návštěv lékařů. Spolu s ní přichází nežádoucí reakce obranného systému, za kterou může alergen.

Alergen hledejme v podobě roztoče, plísní, zvířecích chlupů, dále jde o latex, potraviny, hmyzí bodnutí, ale i o léky.

Čistě protialergenní je tato desítka:

 1. Kurkuma – nejsilnější koření na světě, které dokáže bojovat s alergiemi. Obsahuje kurkumin, který je silným antioxidantem s protizánětlivými účinky. Postačí vám vypít jednu lžičku kurkumového prášku s čajem.
 2. Jablka – jezte alespoň jedno denně. Zlepší váš imunitní systém, a zároveň bude účinkovat jako prevence před alergiemi. Jablka totiž obsahují látku, která stabilizuje buněčnou membránu buněk a zabraňuje uvolňování vody. Také sklenice jablečné šťávy je perfektním tipem.
 3. Česnek – jedna z nejzdravějších potravin. Česnek by se měl rozhodně konzumovat každý den, má totiž schopnost inhibovat aktivitu enzymů, které generují zánětlivé procesy v těle a zabraňují alergickým reakcím. Česnek navíc účinkuje jako antibiotikum a antioxidant. Užívejte dva drcené stroužky denně.
 4. Citrón – Lék i prevence zároveň. Obsahuje vitamín C i antioxidanty, funguje jako antitoxin a udržuje tělo v kondici. Sklenice citrónové vody vás za den zbaví veškerých toxinů.
 5. Zelený čaj – posiluje imunitní systém a je prevencí před alergiemi. EGCG blokuje buněčný receptor, který se podílí na vzniku alergií. Pijte dva šálky denně.
 6. Losos – obsahuje omega 3 mastné kyseliny, které bojují se záněty a alergiemi. Zlepšuje fungování plic, čímž snižuje příznaky astmatu. Jezte minimálně dvě porce lososa týdně, a to po celý rok.
 7. Sladké brambory – obsahují beta karoten, draslík, mangan a vitamín B6, díky čemuž léčí záněty v těle. Vitamín C zase posiluje imunitní systém a snižuje produkci histaminu. Jezte je vařené, pečené i grilované.
 8. Zázvor není pozadu. Odstraňuje chemické látky, stimuluje sekreci hlenu, zmírňuje příznaky astmatu. Tento čaj pijte denně.
 9. Lněná semínka obsahují rovněž omega 3 mastné kyseliny. Přidávejte je do sklenice teplé vody nebo mléka, pijte jednou denně.
 10. Zelená kapusta obsahuje fytochemikálie (karotenoidy), které zmírňují alergickou reakci. Nezapomeňme ani na vitamín K, který však není dobrý pro osoby, které užívají léky na ředění krve.

 

Dalšími tipy jsou:

 • Chraňte se před sluncem, než na něj vejdete.
 • Rozmyslete si pořízení domácího zvířete, případě s ním omezte styk.
 • Vytvořte si seznam všeho, co ve vás probouzí alergickou reakci.
 • Před spaním se okoupejte.
 • Používejte zvlhčovač vzduchu.
 • Vyhýbejte se čerstvě posečené trávě.
 • Oplachujte si obličej a ruce.
 • Zavírejte okna a dveře v době alergií.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button