Babské radyZdraví

Jednoduchý přírodní prostředek proti nachlazení a chřipce. Snadno si jej vyrobíte doma

Mezi klasické prostředky patří kombinace medu a česneku. Ta se používá proti nachlazení a kašli již po dlouhá staletí. Jak med, tak i česnek posilují imunitu a pozitivně působí na naše tělo. Česnek obsahuje allicin, což je organická sloučenina, která podporuje úroveň imunity. Také může mít antioxidační, protizánětlivé, antimikrobiální a kardioprotektivní účinky. I v medu se nacházejí sloučeniny, které mají antimikrobiální a antibakteriální vlastnosti. Spojí-li se česnek a med, vznikne domácí účinný prostředek, který posílí imunitní systém a zlepší naše celkové zdraví.

Fermentovaný česnekový med

Příprava je velmi snadná. Postačí jeden šálek medu a 12 oloupaných stroužků česneku. Mohou se nechat celé nebo nakrájet na plátky či kousky. Česnek vložíme do čisté sklenice a zalijeme medem. Můžeme zamíchat, aby byl každý kousek česneku obalený medem. Sklenici uzavřeme víkem a necháme 3 dny uležet. Sklenici otevřeme a promícháme, opět necháme uležet asi týden, každý druhý den otevřeme a promícháme. Po uplynutí potřebné doby můžeme fermentovaný česnekový med používat. Skladujeme jej při pokojové teplotě a použitelný je po dobu jednoho měsíce.

česnek

Používání

Každý den si můžeme dát lžičku medu s kouskem česneku. Med s příchutí česneku se dá také použít na přípravu grilovaného kuřete či ryby. Je chutnou přísadou do dipů určených k masu nebo zelenině.

Výhody česnekového medu

Jedná se o alternativní antimikrobiální přípravek. Může pomoci v boji proti bakteriím, které způsobují některé infekce. Kombinace medu a česneku posiluje jejich vlastnosti a prodlužuje jejich působení.

Česnek a med jsou dokonalé přírodní prostředky, které pomáhají bojovat proti chřipce a nachlazení. Allicin obsažený v česneku pomáhá zlepšit reakci bílých krvinek, které bojují proti nemocem. Fermentovaný česnek pak pomáhá snižovat závažnost příznaků nachlazení a chřipky.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button