KrásaPřírodní léčba

Jednoduché prostředky, které vás zbaví kousání nehtů

Kousání nehtů je nepříjemný zlozvyk, který v dnešní době nedoprovází jen nervozitu. Lékařsky se nazývá onychophagia a může být způsobena různými podněty, ať už nudou nebo úzkostí.

Někteří lidé si nehty okusují a nejsou si toho už ani vědomi. Okusování nehtů však způsobuje řadu problémů, které souvisí i s problematikou zubů nebo infekcí v okolí nehtového lůžka.

kousání

Kousání nehtů se většinou odehrává v situacích, kdy jste v rozpacích, ale ani to by vás nemělo omlouvat. Měli byste se to odnaučit! Čím větší úzkost prožíváte, tím více budete mít tendenci ke žvýkání nehtů. Bohužel se jedná o začarovaný kruh! Naštěstí to není tak náročné, jak by se mohlo zprvu zdát. Existuje plno jednoduchých prostředků, které by vás od kousání nehtů měly odradit.

Udržujte své nehty ostříhané

Pravidelně si stříhejte nehty, je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak udržet kousání nehtů na uzdě – nebudete mít v podstatě, co okusovat. Ostříhané nehty ještě zapilujte.

Použití neem oleje

kousáníNa vatový tampón naneste neem olej (jedná se o výtažek ze stromu Azadirachta indica – Zederach indický). Otřete jím nehty a nechte uschnout na vzduchu. To dá vašim nehtům hořkou chuť. Neem olej má antibakteriální vlastnosti, které mohou odvrátit infekci, jestli máte porušenou kůži v okolí nehtů.

Česnek na nehty

Když nemáte k dispozici neem olej, nabízí se ještě ingredience, kterou máte v domácnosti všichni. Je to česnek, kterým potřete nehty a uvidíte, že vás nutkání kousat si nehty, rychle přejde. Aromatické silice z česneku na nehtech zapáchají, ale mají svou funkci i co se týče nápravy. Posilují nehty a odstraňují z nich žluté zbarvení.

Umělé nehty

Ač jsou o nich neustále vedeny spory, jak jsou nezdravé, mohou vás v tomto případě kousání nehtů skutečně zbavit. Jsou vyrobeny z materiálů, které nejde okusovat. Navíc oproti těm vašim okousaným nehtům budou vypadat o dost lépe.

Lak na nehty

I pro ty největší chorobné „závisláky“ kousání nehtů existuje levná, přesto účinná zbraň. Speciální lak na nehty má odpornou chuť, ale za to propůjčuje nehtům lesklý a zdravý vzhled.

Manikúra

Pokud půjdete na kvalitní manikúru, určitě vás kousání nehtů odradí. Přece jen jste v kosmetickém salónu nechali dost peněz na to, aby vám tato krása zůstala na rukou jen pár hodin.

Rukavice

Jsou k dispozici jako módní doplněk, ale tím že budete mít nehty zakryté, nebude vás okusování tolik lákat.

Lepící náplasti

Nehty lze také zalepit, ale po sprše je potřeba promáčené náplasti sundat a ráno vyměnit. Před spaním zřejmě není potřeba, v noci budete spát.

Nahradit kousání nehtů jiným mírnějším zlozvykem

Pokud si myslíte, že vám přece jen není rady ani pomoci, zkuste kousání nehtů při nervozitě zahnat jiným rituálem. Někdo rád žvýká žvýkačky bez cukru, jiný si zvykne na zakousnutí se do ovoce či zeleniny, pomáhá také mačkání antistresového míčku. Všechno bude lepší, než kousání nehtů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button