Krása

Jednoduchá pomoc pro suchou pokožku

Suchá pokožka je nevzhledná a nepříjemná a to především v oblasti obličeje. Můžete jí pomoci přírodními pleťovými maskami. Pro jejich přípravu nebudete potřebovat žádné speciální přísady.

Příčiny suché pokožky

Pokožka produkuje přírodní oleje a maz, které ji, kromě jiného, hydratují. Každodenním čištěním kosmetickými přípravky se maz i olej stírají. Je to v pořádku v případě, že pokožka dokáže vyprodukovat další potřebné množství, které ji bude hydratovat. Pokud však pokožka nezajistí dostatečnou produkci, zůstane suchá a na jejím povrchu se vytvářejí šupinky, které se olupují.

Přírodní pomoc na suchou a šupinatou pokožku

Ideálním pomocníkem jsou pleťové masky, které pokožce navrátí hydrataci a zamezí jejímu olupování.

Levandulový a kokosový olej

Kokosový olej patří mezi přírodní zvlhčovače. Levandulový olej se řadí mezi velmi často používané esenciální oleje. Postačí smíchat 2 lžičky kokosového oleje (jemně zahřátého) a 2 kapky levandulového oleje. Směs naneste na obličej a nechte působit po dobu minut. Pro odstranění použijte teplou vodou navlhčený hadřík.

Med

Med nabízí nejen hydratační, ale také antibakteriální, vlastnosti. Pomáhá v boji proti akné a také se suchou pokožkou, kterou hydratuje. Postačí, když na obličej nanesete malou vrstvu jemně nahřátého medu a necháte působit – minut. Jestliže je pokožka i nadále suchá, přidejte do medu 0,5 lžičky mandlového oleje.

Vejce a olivový olej

Rozklepněte vejce do skleněné misky, přidejte 2 lžičky olivového oleje a pečlivě promíchejte. Následně naneste na obličej a nechte působit 10 minut.

Avokádo a mandlový olej

Avokádo obsahuje zdravé tuky, které pokožku hydratují a dodají jí výživu. 1/2 avokáda opatrně rozmačkejte vidličkou, přidejte 1 lžičku mandlového oleje a vzniklou směs naneste na obličej. Nechte působit 10 minut.

Banány

Obsahují důležité vitamíny a minerály a přispívají k hydrataci pokožky. Postačí rozmačkat banán, nanést na pokožku obličeje a nechat působit 10 minut. Po odstranění masky naneste na obličej ještě malou vrstvičku mandlového oleje.

Jak pravidelně pečovat o suchou pokožku?

Kromě výše zmiňovaných masek, které můžete používat 2-3x týdně, můžete pokožku čistit pomocí přírodních olejů – mandlový, avokádový, hroznový. Tělu dodávejte dostatek tekutin, především čisté vody. Pokud bude vaše tělo hydratované, bude hydratovaná také pokožka. Zkuste z jídelníčku vyřadit alergeny mezi něž patří laktóza a lepek. Pozor na make-upy, některé vaši pokožku vysušují. Pro mytí pokožky na obličeji používejte teplou, nikoli horkou vodu. Nevystavujte zbytečně pokožku extrémnímu chladu nebo větru. Pro péči o pokožku používejte především prostředky přírodního charakteru, bez zbytečného obsahu chemikálií a bez parfemace.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button