KrásaPřírodní léčbaZdraví

Jaké výhody poskytuje peeling pleti a jak jaké druhy využít?

Peeling pomáhá odstraňovat z horní vrstvy pokožky odumřelé kožní buňky. Pleti dodá zdravý vzhled a lesk. Také pomáhá bojovat s řadou kožních obtíží.

Výhody exfoliace

Pravidelný peeling nabízí celou řadu výhod.

1. Uvolnění pórů

Peeling odstraní přebytečný maz, nečistoty a buněčné zbytky z pórů a tím je otevře. Díky tomu dochází k eliminaci vzniku černých teček a pupínků.

2. Lepší pronikání kosmetických produktů do pokožky

Odstranění odumřelých buněk a otevření pórů umožňuje kosmetickým produktům péče o pleť proniknout hlouběji do pokožky. Díky tomu dochází k efektivnějším vlivům a lepším výsledkům.

3. Eliminace akné

Mírná exfoliace odstraňuje choroboplodné zárodky i odumřelé buňky, kterými se živí. Tím pomáhá předcházet vzniku akné.

4. Vyrovnání barevného tónu pleti

Exfoliace odstraňuje tmavé skvrny hyperpigmentace. Vyhlazuje také skvrny odlupující se pokožky, jemné linky a lehké jizvy, což má za následek jasný a rovnoměrný tón pleti.

5. Lepší krevní oběh i lymfatická drenáž

Masáž během exfoliace zvyšuje průtok krve do pokožky. Tím dochází k odstraňování toxinů a výživě pokožky. Lymfatická drenáž zlepšuje zdraví buněk. Díky tomu bude pokožka zářící.

6. Stimulace syntézy kolagenu

Pravidelná exfoliace stimuluje produkci kolagenu, důležitého strukturálního proteinu v pokožce. Kolagen pomáhá udržovat texturu a napjatost pokožky, ale také pomáhá redukovat linky a vrásky, čímž zabraňuje předčasnému stárnutí.

Jaké jsou způsoby přirozeného peelingu?

Nejjemnějším způsobem peelingu pokožky je použití přírodních ingrediencí, které jsou snadno dostupné.

Cukr

Může být použitý samostatně nebo v kombinaci s dalšími přísadami. Patří mezi ně olivový olej nebo třeba zelený čaj. Cukr obsahuje hydroxykyseliny – kyselina glykolová, které odstraňují opálení a zpomalují stárnutí. Nepoužívejte jej na obličej, ale na tělo.

Cukrové peelingy nejen odstraňují nečistoty a choroboplodné zárodky z pokožky, ale mohou také odstranit drobné nežádoucí chloupky.

Med

Med hydratuje pokožku, dokáže detoxikovat, odstranit choroboplodné zárodky a také zklidnit záněty. Naneste med na čistý obličej, nechte několik minut působit a poté smyjte teplou vodou. Přidat můžete i malé množství jedlé sody. Tím se můžete zbavit akné.

med

Papája

Papája obsahuje silný enzym papain, který může degradovat odumřelé kožní buňky spolu s bakteriálními buňkami na kůži. Je bohatým zdrojem vitamínu C a dalších antioxidantů. Redukuje projevy stárnutí pleti a pleť hojí.

Jogurt

Tento jemný mléčný výrobek poskytuje kyselinu mléčnou, vitamín D a probiotika (přátelské bakterie) a má mnoho výhod pro pokožku. Rozjasňuje a vyrovnává tón pleti, pomáhá v boji proti bakteriím způsobujícím akné a zklidňuje pleť.

Oves

Je bohatý na antioxidanty a také odstraňuje přebytečný maz z povrchu pokožky. Smíchejte jej s cukrem a medem nebo olivovým či kokosovým olejem.

Kávový logr

Káva je bohatá na kyselinu kávovou, která má vynikající antioxidační vlastnosti, které posilují kolagen a brání předčasnému stárnutí pokožky. Smíchejte mletou kávu se stejnými díly olivového oleje nebo kokosového oleje. Místo oleje můžete přidat i citronovou šťávu.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button