Babské radyBylinkyPřírodní léčbaZdraví

Jaké výhody nabízí čaj Essiac?

Čaj Essiac představuje tradiční bylinnou směs. Připravuje se z několika vybraných bylin, z nichž každá má silné zdraví posilující vlastnosti.

Co je čaj Essiac?

Tradiční čaj Essiac je směs čtyř různých bylin – kořen lopuchu, šťovík ovčí, jilm klouzavý a kořen rebarbory indické. Poměry jednotlivých bylin v původním receptu jsou stále poněkud záhadou, i když se předpokládá, že moderní směsi se originálu blíží.

Kořen lopuchu – jedná se o detoxikační prostředek, který pomáhá čistit krev. Používá se vnitřně i zevně při různých kožních onemocněních.

Šťovík ovčí – má antioxidační i antivirové vlastnosti.

Kluzký jilm– jeho kůra je extrémně uklidňující bylina pro trávicí trakt a tkáně v ústech, krku a dýchacích cestách. Je také velmi bohatý na antioxidanty a živiny.

Kořen rebarbory – nabízí velké množství antioxidantů.

Jaké výhody čaj nabízí?

Čaj má celou řadu blahodárných účinků a našemu tělu poskytuje značné výhody. Tady jsou některé z nich.

Vysoký obsah antioxidantů

Mnoho bylin obsahuje antioxidanty, ale zdá se, že ty, které se nacházejí v čaji Essiac, mají obzvláště silnou antioxidační aktivitu. Antioxidanty jsou považovány za extrémně důležité pro každodenní zdraví a dlouhověkost. Bojují proti poškození volnými radikály, které přispívá k mnoha nemocem souvisejícím s věkem, a také mají jedinečné vlastnosti posilující zdraví.

Podpora detoxikace těla

Kořen lopuchu má výhody při detoxikaci, zejména jako čistič krve. Již dlouhou dobu se používá k odstranění kožních problémů, které jsou spojeny s vnitřními toxiny, a také pomáhá čistit játra a lymfatický systém. Další tři byliny v čaji Essiac mohou také pomoci s detoxikací, protože mají antioxidační vlastnosti. Antioxidanty pomáhají dostat toxiny z buněk a tkání.

Snížení zánětu a posílení imunity

Chronický zánět je spojován s poškozením volnými radikály a hromaděním toxinů v těle. Čaj Essiac může pomoci s oběma těmito faktory díky svým antioxidačním vlastnostem a čistící povaze.

Podpora lepšího trávení

Kluzký jilm v čaji Essiac uklidňuje trávení. Dokáže pomoci při zácpě i průjmu a zklidňuje podrážděné tkáně v trávicím traktu. Je známo, že kořen rebarbory má projímavé vlastnosti a může pomoci při zácpě.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button