Babské radyJídlo a receptyKrásaNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Jaké má dýňový olej výhody a jak jej využít?

Dýňový olej se vyrábí z dýňových semen. Je zelený a chutná podobně jako ostatní rostlinné oleje. Často se používá do salátů a dalších pokrmů. Je výživný a má řadu zdravotních a kosmetických výhod a využití. Čtěte dál a dozvíte se jeho výhody a využití.

Kontroluje hladinu cukru

Dýňový olej má pozitivní vliv na diabetes. Snižuje oxidační stres, a tím přispívá ke zlepšení regulace inzulinu a k prevenci komplikací spojených s cukrovkou. Konzumujte jej pravidelně, například ve snídaňových ovesných vločkách, smoothies a dalších pokrmech.

Snižuje zánět

Dýňovým olejem můžete nahradit nezdravé nasycené mastné kyseliny zdravými nenasycenými tuky, a tak snížit zánět v těle. Dýňový olej lze použít pro vnitřní záněty jeho pravidelnou konzumací a při vnějších zánětech a poraněních jím můžete masírovat postižená místa.

Imunita

Pravidelná konzumace dýňového oleje zvyšuje imunitu. Zinek, který je v tomto oleji hojně zastoupen, je nezbytný pro buněčný růst a dělení, pro spánek, dobrou náladu, všechny smysly včetně chuti a čichu a zdraví kůže.

Zdravá kůže

Dýňový olej zlepší zdraví vaší pleti, neboť pomáhá se strukturou, stahuje póry, léčí kožní infekce a další problémy, jako jsou ekzémy nebo šupinky z lupénky. Pravidelný příjem tohoto oleje a jeho aplikace ne kůži mohou vaší pleti velmi prospět. Také jím můžete masírovat obličej jemnými krouživými pohyby.

Boj s řídnutím vlasů

Dýňový olej můžete také použít v boji proti plešatosti. Má určitý vliv na testosteron a androgen, z nichž oba hrají důležitou roli při padání vlasů. Funguje skvěle, především pokud jej použijete i externě. Přidávejte jej každý den do pokrmů a také ho aplikujte na pokožku hlavy, aby se prokrvila. Nechte působit asi hodinu nebo celou noc a poté pečlivě umyjte.

Boj s akné

Dýňový olej vám může pomoci proti akné, když jej budete pravidelně používat. Chcete-li si vyrobit domácí olej proti akné, smíchejte několik kapek tea tree oleje s dýňovým a pravidelně jím masírujte obličej. Vždy nechte působit alespoň 5 minut a otřete vlhkým hadříkem. Nakonec umyjte obličej jemnou emulzí.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button