Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Jaké je tajemství kurkumy?

Mnoho z nás bohužel ještě stále neví, co to vlastně kurkuma je. Kdyby ano, užívali bychom kurkumu minimálně tak často, jako pepř. Kurkuma je totiž exotickým kořením, které nám pomáhá posilovat naše zdraví a bojovat s různými nemocemi.

Používá se v klasické čínské medicíně jako protizánětlivý lék při léčbě mnoha onemocnění, mezi které řadíme například nadýmání, žloutenku, menstruační bolesti, krev v moči, bolesti zubů, modřiny, bolesti na hrudi a různé křeče. Mohli bychom však v tomto výčtu dále pokračovat.

kurkumyKurkuma má jasně žlutou barvu, která se paradoxně považuje jako hlavní důvod účinku. Síla, kterou toto koření disponuje, jsou protizánětlivé vlastnosti, které však nejsou ve srovnání s medikamenty – chemické. Kromě toho nemá kurkuma, jako běžné chemické léky, nežádoucí účinky.

K čemu však jsou protizánětlivé vlastnosti kurkumy?

Tak například se využijí k léčbě zánětlivého onemocnění střev, jako je zákeřná Crohnova nemoc, anebo kolitida. Rovněž bylo prokázáno, že kurkuma dokáže zmírnit příznaky revmatoidní artritidy. Dále pomáhá v léčbě cystické fibrózy a umí zabránit rakovině – inhibuje růst rakovinných buněk a metastáz. Dále je kurkuma vynikají pro naše játra a kardiovaskulární zdraví našeho srdce. Snižuje špatný cholesterol, riziko mrtvice a mnohá srdeční onemocnění. Také nás chrání proti Alzheimerově chorobě.

Jak lze kurkumu použít?

Můžete si z ní přichystat masku v rámci léčby akné – přichystejte si jednu lžičku kurkumy, medu a vody. Ingredience smíchejte, až vám vznikne pasta, kterou si poté naneste na svůj obličej. Obličej je však třeba předem vyčistit od všech nečistot. Masku nechte působit alespoň tři minuty, a poté ji důkladně opláchněte.

Léčit za pomocí kurkumy lze také pálení žáhy – smíchejte čtyři šálky vroucí vody a lžičku kurkumy a máte ozdravný čaj.

Proti bolesti zase smíchejte tři lžíce kokosového oleje, dvě lžičky jedlé sody a lžičku kurkumy. Vytvořte pastu a aplikujte na bolavé postižené místo. Tato směs rovněž odstraňuje i nevzhledné chloupky na těle, pokud navíc přidáte trochu mouky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button