KrásaPřírodní léčba

Jak vyzrát nad zápachem nohou

Páchnoucí nohy jsou nepříjemné nejen nám, ale i lidem v našem okolí. Pot z nohou navíc živí bakterie, kterým se v teplu a vlhku daří dobře. Máme pro vás pár tipů, jak po dlouhém pracovním dnu eliminovat zápach z vašich nohou.

Epsomská sůl

Snižuje zápach, tiší bolavé nohy a čistí. V epsomské soli je totiž hodně hořčíku.

Složení

 • 1/2 šálku epsomské soli
 • 8 šálků teplé vody

Instrukce

Do teplé vody přidejte epsomskou sůl a namočte si do této směsi nohy na 30 minut. Poté je důkladně osušte.

Šalvěj s rozmarýnem

Šalvěj má antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky. V kombinaci s rozmarýnem funguje proti pocení.

Složení

 • 1 lžíce sušeného rozmarýnu
 • 1 lžíce sušené šalvěje

Do hrnce s vařící vodou přidejte bylinky a počkejte až trochu vychladne. Přelijte do lavoru a namočte si do něj nohy jednou až dvakrát denně po dobu 30 minut.

Jedlá soda a citron

Jedlá soda odstraňuje bakterie a případné plísně. Také utlumuje zápach a kůže po koupeli zůstává jemná. Citron vlastní adstringentní vlastnosti a nádherně voní.

Složení

 • ¼ šálku jedlé sody
 • 8 šálků teplé vody
 • šťáva z 1 citrónu

Vše smíchejte dohromady a nohy namočte na 15-20 minut.

Jablečný ocet

Ocet vytváří kyselé prostředí a je skvělý na to, abyste se i zbavili zápachu z nohou. Bakterie v tomto prostředí nemají šanci přežít.

Složení

 • 1/2 šálku jablečného octa
 • 5-8 šálků teplé vody

Do nádoby s vodou přilijte ocet a dobře promíchejte. Nohy si namočte na 15 minut dvakrát denně. Poté je opláchněte studenou vodou a utřete do sucha.

Černý čaj

Čaj obsahuje třísloviny a taniny – druh polyfenolů, které působí jako adstringens. Čajovník má přirozeně vysoký obsah taninu a jsou-li jeho listy ponořené do horké vody, začne uvolňovat třísloviny – ty produkují trpkou chuť čaje. Za suchý pocit v ústech tak mohou právě taniny.

Složení

 • 5 sáčků černého čaje
 • 4 šálky teplé vody

Čaj zalijte vroucí vodou a nechte louhovat 10 minut. Nechte vychladnout a nohy si máčejte jednou denně po dobu 20 minut.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button