Jídlo a receptyPřírodní léčba

Jak vyzrát nad kloubními potížemi bez prášků s pouhou želatinou

V dnešním světě najdete lék téměř na cokoliv, ale jeho chemické složení nemusí být vždy jediným řešením. Mnoho lidí trpí onemocnění kloubů, které by se dalo řešit i alternativní cestou medicíny.

Přírodní složení by je přitom ochránilo od dalších nežádoucích účinků léků. Domácí želatina slibuje úžasné výsledky během několika týdnů. Zapomeňte však na želatinu obsahující umělé aroma či přidaný cukr, chce to koupit tu ryze přírodní. Jak jí používat? Přidejte jednu lžičku želatiny na sklenici vody a vypijte předtím, než jdete do postele.

Další variantou je použití čerstvé šťávy nebo jogurtu místo vody. Tekutina se želatinou velmi zahustí, když do jogurtu přimícháte i obiloviny a mléko, máte připraven vydatný nápoj plný energie. U pokročilých kloubních nemocí a starších lidí doporučujeme jíst rozpuštěnou želatinu dvakrát denně. Léčba s želatinou trvá asi 4-6 týdnů.

želatina

Máme pro vás ještě jednu otázku, víte co je želatina?

želatinaJe to zvířecí produkt, který se získává hydrolýzou kolagenu. Kolagen je protein, který tvoří chrupavky, kosti a šlachy zvířat. My želatinu jíme prostřednictvím potravinářských výrobků, jsou to gely, maso, mléčné výrobky, želatinové bonbony a ani si toho nejsme vědomi, skrývá se pod značkou E441. Obvyklým původcem želatiny jsou prasata a skot.

Proces stárnutí zpomaluje tvorbu kolagenu a jednotlivá mikrovlákna v těle se stávají méně flexibilní. To je důvod, proč starší lidé mají potíže s pohybem. Zabere jim více času, než rozproudí krev a plno pohybových aktivit je pro ně doslova nemožných. Jezte želatinu každý den a získáte z ní i další výhody.

Zde jsou vypsány ty nejdůležitější:

  • stimuluje růst nehtů a činí je silnějšími
  • zvyšuje elasticitu pleti a snižuje viditelné stárnutí pleti
  • zlepšuje spánek
  • snižuje výskyt celulitidy
  • zvyšuje metabolismus
  • zmírňuje alergie

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button