KrásaPřírodní léčbaZdraví

Jak vyléčit lupenku?

Při tomto onemocnění je proces obnovy našich buněk naší kůže narušen. Poté se buňky dostávají až na povrch kůže, díky čemuž vzniká charakteristika této nemoci. Celý proces trvá měsíc, a poté se buňky na povrchu rychle roznáší po celém těle. Lupenka sice není nakažlivá, ale postiženému rozhodně nepřináší ani po psychické stránce.

Druhů řešení této nemoci se moc nenabízí, a pokud, tak mají vedlejší účinky. Doporučuje se především zkontrolovat hladinu vitamínu D, který je právě prevencí autoimunitních onemocnění. Inhibuje zánětlivou reakci, a proto se snažte mít optimální hladinu tohoto vitamínu, přičemž denní hodnota by měla být 50-70 ng. Tato hodnota rovněž léčí samotnou lupenku.

Kromě tohoto tento vitamín při potřebné míře umí udržet také prospěšnou hladinu vápníku a fosforu v těle – látek, které potřebujeme pro zdravé kosti. Slunce je dobrým zdrojem vitamínu D, ale obrátit se můžete také na mléka a krémy.

Léčit lupenku lze také za pomocí UVB fototerapie. Pokud berete samotné vitamíny D, je vhodné je doplňovat s K2 a hořčíkem. Na druhou stranu pokud vitamín D neužíváte, riskujete rovněž deprese, kardiovaskulární choroby, hypertenzi, autoimunitní onemocnění nebo poruchy kostí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button