L0074346 Plate LXVI, Lupus vulgaris from Prince Albert Morrow, 1889 Credit: Wellcome Library, London. Wellcome Images images@wellcome.ac.uk http://wellcomeimages.org Plate LXVI, Lupus vulgaris, Figs 1 and 2 showing profile and three-quarter front view of face of female patient. 1889 Atlas of skin and venereal diseases / Prince A. Morrow Published: 1889 Copyrighted work available under Creative Commons Attribution only licence CC BY 4.0 http://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Při tomto onemocnění je proces obnovy našich buněk naší kůže narušen. Poté se buňky dostávají až na povrch kůže, díky čemuž vzniká charakteristika této nemoci. Celý proces trvá měsíc, a poté se buňky na povrchu rychle roznáší po celém těle. Lupenka sice není nakažlivá, ale postiženému rozhodně nepřináší ani po psychické stránce.

Druhů řešení této nemoci se moc nenabízí, a pokud, tak mají vedlejší účinky. Doporučuje se především zkontrolovat hladinu vitamínu D, který je právě prevencí autoimunitních onemocnění. Inhibuje zánětlivou reakci, a proto se snažte mít optimální hladinu tohoto vitamínu, přičemž denní hodnota by měla být 50-70 ng. Tato hodnota rovněž léčí samotnou lupenku.

Kromě tohoto tento vitamín při potřebné míře umí udržet také prospěšnou hladinu vápníku a fosforu v těle – látek, které potřebujeme pro zdravé kosti. Slunce je dobrým zdrojem vitamínu D, ale obrátit se můžete také na mléka a krémy.

Léčit lupenku lze také za pomocí UVB fototerapie. Pokud berete samotné vitamíny D, je vhodné je doplňovat s K2 a hořčíkem. Na druhou stranu pokud vitamín D neužíváte, riskujete rovněž deprese, kardiovaskulární choroby, hypertenzi, autoimunitní onemocnění nebo poruchy kostí.

Čtěte:  Senior našel lék na oči

ZANECHAT ODPOVĚĎ