Při tomto onemocnění je proces obnovy našich buněk naší kůže narušen. Poté se buňky dostávají až na povrch kůže, díky čemuž vzniká charakteristika této nemoci. Celý proces trvá měsíc, a poté se buňky na povrchu rychle roznáší po celém těle. Lupenka sice není nakažlivá, ale postiženému rozhodně nepřináší ani po psychické stránce.
Druhů řešení této nemoci se moc nenabízí, a pokud, tak mají vedlejší účinky. Doporučuje se především zkontrolovat hladinu vitamínu D, který je právě prevencí autoimunitních onemocnění. Inhibuje zánětlivou reakci, a proto se snažte mít optimální hladinu tohoto vitamínu, přičemž denní hodnota by měla být 50-70 ng. Tato hodnota rovněž léčí samotnou lupenku.
Kromě tohoto tento vitamín při potřebné míře umí udržet také prospěšnou hladinu vápníku a fosforu v těle – látek, které potřebujeme pro zdravé kosti. Slunce je dobrým zdrojem vitamínu D, ale obrátit se můžete také na mléka a krémy.
Léčit lupenku lze také za pomocí UVB fototerapie. Pokud berete samotné vitamíny D, je vhodné je doplňovat s K2 a hořčíkem. Na druhou stranu pokud vitamín D neužíváte, riskujete rovněž deprese, kardiovaskulární choroby, hypertenzi, autoimunitní onemocnění nebo poruchy kostí.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.