Babské radyKrása

Jak se zbavit zubního plaku bez návštěvy zubaře?

Pokud jde o odstranění zubního plaku, zubní lékař vykoná svou práci vždy naprosto dokonale, to je nám všem jasné. Jak se plaku ovšem zbavit bez návštěvy zubaře? Existuje mnoho přírodních receptů, pomocí kterých se můžete zbavit zubního plaku i doma.

První recept

Složení:

  • 30 g vlašských slupek
  • Voda

Příprava:

Ořechové slupky vložte do hrnce, přidejte vodu a vařte po dobu patnácti minut. Následně ve vzniklé směsi namočte kartáček na zuby a čistěte si zuby po dobu pěti minut.

Opakujte tento postup ráno, odpoledne i večer.

Druhý recept

Složení:

  • 4 lžíce slunečnicových semen
  • 4 lžíce lipového květu
  • 1 litr vody

Příprava:

Vložte přísady do hrnce a zalijte je vodou. Umístěte hrnec na mírný plamen a vařte půl hodiny.

Výslednou směsí si čistěte zuby po každém jídle.

Třetí recept

Jablečný ocet může taktéž pomoct v odstranění plaku. Ale pozor, používat ho můžete jen jednou týdně! Namočte svůj kartářek na zuby do jablečného octa a vyčistěte si zuby. Poté si důkladně vypláchněte ústa vodou, aby nedošlo k poškození zubní skloviny.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button