KrásaPřírodní léčba

Jak se zbavit hnědých skvrn na obličeji

Hnědé skvrny na obličeji jsou častým estetickým problémem, který může mít vliv, jak na muže, tak ženy. Jiným výrazem se tomuto stavu nazývá také hyperpigmentace, která je výsledkem zvýšené produkce melanocytů. Melanocyty jsou buňky ovlivňující barvu pleti, když jich je více, má člověk tmavší pleť a může mít právě i tyto hnědé skvrny.

Existuje několik důvodů, proč k tomu dochází. Mezi ty nejběžnější patří:

  • Slunce
  • Těhotenství
  • Hormonální nerovnováha
  • Nádory hypofýzy
  • Nedostatek vitamínů
  • Určité léky – estrogeny, tetracyklin, fenytoin a další
  • Nedostatek spánku
  • Stres
  • Stárnutí

Nejúčinnější domácí přípravky:

Aloe Vera je super zdravá rostlina, která poskytuje řadu zdravotních výhod. Používá se zevně i vnitřně. Je velmi prospěšná pro pokožku a dá se použít na různé kožní problémy, popáleniny kůže, vyrážky a černé tečky. Čerstvá šťáva z Aloe Vera odstraňuje také hnědé skvrny. Nechte působit 30 – 45 minut na obličeji, až poté opláchněte vodou.

Citrónová šťáva

hyperpigmentaceCitrón je velmi zdravý a plný vitamínu C. Je mimořádně prospěšný ke zlepšení kvality pleti. Dokáže jí zesvětlit až o několik tónů. Jelikož má citrón silné kyselé vlastnosti, chová se jako přírodní bělící činidlo, které odstraňuje tmavé skvrny. Stačí vymačkat trochu citrónové šťávy a aplikovat jí přímo na postiženou kůži vatovým tampónem. Nechte působit tak dlouho, dokud vám na pleti nezaschne, poté opláchněte. Na citlivou pokožku použijte citrónovou šťávu naředěnou trochou vody.

Podmáslí

Podmáslí obsahuje velké množství kyseliny mléčné. Ta je velmi prospěšná na snížení hyperpigmentace kůže. Podmáslí je jedno z nejlepších přírodních prostředků pro světlejší pleť. Nemá žádné vedlejší účinky, takže ho mohou používat i lidé s citlivou pletí. Můžete ho smíchat s medem a nanést na pokožku. Nechte působit dokud nezaschne a potom smyjte. Nejlépe funguje v kombinaci s rajčatovou šťávou, ta je také skvělým bělícím přípravkem.

Oves

Určitě byste měli vyzkoušet přírodní peeling. Ideálním pomocníkem k tomu je oves. Oves je velmi efektivní obilovinou, která odstraňuje odumřelé kožní buňky. Půl šálku obroušeného ovsa smíchejte s 2-3 lžičkami citrónové šťávy a vytvořte z něj pastu. Nechte na kůži důkladně oschnout a poté opláchněte vlažnou vodou.

Kostky cukru

Kostky cukru obsahují kyselinu glykolovou. Ta poskytuje pleti přirozenou exfoliaci. Jednoduše drhněte pokožku pomocí kostky cukru.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button