Babské radyPřírodní léčba

Jak použít kostival na zlomené kosti a modřiny

Krásná bylina s fialovými kvítky, kostival, se v tradiční medicíně používá již pěknou řádku let a je známá pro svou vlastnost podpory hojení kůže. Kostival obsahuje chemickou sloučeninu zvanou alantoin, která má silné protizánětlivé účinky, pomáhá při hojení ran a podporuje růst nových buněk.

Zatímco čaj z kostivalu je v některých zemí zakázán, obklady z listů na poraněnou kůži se používají všude. Vědci přišli dokonce s výzkumem, který potvrdil, že kostival dokáže hojit i zlomené kosti 5 krát rychleji, než by hojení probíhalo za normálních podmínek. V tomto článku vám nyní přiblížíme pár receptů, jak nejlépe kostival využít.

Na zlomené kosti

V prvním receptu budete potřebovat:

  • 100 gramů kořene kostivalu
  • 1 litr mléka

Kostival nasekáme na malé kousky, dáme do hrnce a zalijeme litrem vařícího mléka. Poté na mírném ohni povaříme tuto směs minimálně 20 minut. Po uplynutí této doby stáhneme hrnec z plamene a necháme odpočívat 6 hodin. Do hotového léku namáčíme bavlněný ručník a přikládáme na postiženou oblast. Opakujeme v době hojení alespoň 6 krát denně.

Na druhý recept potřebujeme:

  • 4 polévkové lžíce na jemno nasekaného kořene z kostivalu
  • malou misku mléka

Jako v prvním receptu, i zde smícháme vařící mléko s kostivalem a vaříme na mírném ohni, dokud se nám nevytvoří jemná, lehce hustá směs. V této směsi namáčíme gázu a pevně přivážeme k postiženému místu.

K poslednímu využití kostivalu na léčbu zlomenin budou potřeba jeho listy. Listy trochu zbrousíme, abychom odstranili tenkou vrchní vrstvu. Takto opracované listy poté přikládáme na ránu a zajistíme potravinovou fólií.

Jak hojit rány a pohmožděniny

Nejen že kostival pomáhá úspěšně hojit zlomeniny, ale také dokáže vyléčit rány a pohmožděniny a snižovat otoky. Z kostivalu si pro tento účel vyrobíme tinkturu, na kterou budeme potřebovat 1 lžíci kostivalu. Toto množství přelijeme vařící vodou (asi 1 dl) a po zchladnutí jím otíráme postiženou oblast.

Příroda je zázračná a mnohdy nám pomůže mnohem nejlépe, než všechna dostupná léčiva. Až si způsobíte, nebo váš potomek, úraz, určitě sáhněte po kostivalu a objevte jeho zázračné účinky i vy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button