KrásaZdraví

Jak pečovat o pokožku během léta?

Má léto a letní počasí vliv na naši pokožku? Samozřejmě, že ano. Je teplo a stoupá vlhkost, mazové žlázy nacházející se v pokožce, produkují přebytečný maz (přírodní olej). Ten uvízne na povrchu pokožky, která se lepí a ucpávají se v ní póry. Nejčastějším kožním problémem během léta je pak výskyt akné. Mastná pleť je k jeho výskytu náchylnější. Bakterie, které se na povrchu pokožky objevují, se mísí s potem. Ucpávají se póry a objevuje se akné.

Vystavujeme -li pokožku škodlivému UV záření, dochází k vyšší produkci melaninu, který má fotoprotektivní vlastnosti. Nadbytek melaninu má za následek opálenější pokožku.

Pleťová voda k odstranění přebytečné mastnoty

Vyberte si pleťovou vodu, která je vhodná pro váš typ pokožky a dokáže hloubkově vyčistit a odstranit z povrchu nečistoty. Přípravky by neměly obsahovat alkohol a měly by mít vyvážené pH.

Rutina péče o pleť

Zvolte si svoji rutinu péče o pleť a tu pak pravidelně dodržujte. Pro suchou pokožku volte gelové přípravky, pro mastnou na vodní bázi. Krémovým se vyhýbejte, jsou totiž hutnější. Gelové a na vodní bázi jsou lehčí a nejsou tak mastné. Pleť udržíte čistou a svěží díky pravidelnému čištění a tonizaci.

Antioxidanty v péči o pleť

Antioxidační séra mají pozitivní vliv především pro hydrataci pokožky. Kromě toho chrání před poškozením, zlepšují kolagenovou vrstvu a zachycují volné radikály. To vše brání poškození pokožky. V letní péči by rozhodně neměla chybět dobrá antioxidační séra.

Hydratace pokožky

Hydratace je pro letní čas klíčová. Po umytí obličeje můžete použít hydratační pleťovou masku, kterou aplikujete na noc.

krém

Peeling pro zdravou pleť

Peeling používejte alespoň 2x týdně. Odstraníte tak z pokožky přebytečné nečistoty a mastnotu. Vyberte si peeling vhodný pro váš typ pokožky. Jemně jej vmasírovávejte krouživými pohyby.

Opalovací krém s dostatečným SPF faktorem

Slunečný paprsky jsou během léta velmi ostré. Mají na pokožku negativní vliv – mohou způsobovat předčasné stárnutí pleti, stařecké skvrny nebo jemné vrásky. Dobrý opalovací krém je s faktorem SPF 30 – 50. Je určený pro všechny typy pleti.

Pozor na nadměrný make-up

Silný make-up zabraňuje pokožce dýchat. Vlhkost a teplo také ovlivňují schopnost pokožky dýchat. Namísto těžkého podkladu a jiné kosmetiky můžete zvážit použití tónovacího balzámu nebo tónovacího hydratačního krému.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button