Krása

Jak pečovat o pleť po čtyřicítce?

Jak nám přibývají roky, naše pokožka začíná ztrácet pružnost a regenerační schopnost. Začínají se na ní objevovat vrásky. Chcete-li si zachovat mladistvý vzhled co nejdéle, je potřeba o pokožku dobře pečovat.

Změny na pokožce po čtyřicítce

První jemné vrásky a narušenou strukturu pleti můžete pozorovat již po třicítce. Větší změny se však začínají projevovat až kolem čtyřicátého roku. Pokožka se rychleji vysušuje, poklesává produkce kolagenu a elastinu. To má za následek menší pevnost. Nejvíce se to projevuje kolem očí a v okolí čelistí. Pokožka začíná být tenčí. Tyto změny se objevují jako následek poklesu produkce estrogenu a také blížící se menopauzy.

U každého se však změny projevují jinak. Roli v tom hraje životospráva, genetika a péče.

Popřemýšlejte nad změnou

Pokud se u vás začínají objevovat viditelné změny, je potřeba popřemýšlet nad změnou:

  • Důkladná očista ráno i večer.
  • Podpora produkce kolagenu – ten pomáhá pleti zachovat si její elasticitu.
  • Dostatečná hydratace – pleť ztrácí schopnost zadržovat vodu. Hydrataci podpoříte používáním hydratačního séra.
  • Oční krém – pokožka kolem očí je nejvíce tenká a proto si zaslouží speciální péči.
  • Pozor na sluneční paprsky – urychlují stárnutí pokožky a jsou příčinou pigmentových skvrn. Používejte pravidelně krém s ochranným faktorem 15.
  • Kyselina hyaluronová – kůži zvláční a podpoří tvorbu kolagenu.

Obličejová jóga

Tento způsob zapojuje obličejové svaly. Prospěje i pleti. Postačí ji provozovat každý den alespoň 15 minut, třeba při sledování oblíbeného televizního pořadu. Obličejová jóga nabízí hned několik výhod:

  • Pomáhá bojovat proti prvním známkám stárnutí.
  • Stejně jako klasická jóga odbourává stres a napětí. Ty vedou k rychlejšímu vzniku vrásek.
  • Posílí obličejové svalstvo a svalstvo v okolí krku, místo, kde se objevuje podbradek.

Zdravý jídelníček

Vyvážená strava, bez obsahu potravin, které jsou zpracované průmyslově, nebo obsahují větší množství cukrů, je velmi důležitá. Podpoří dobrý vzhled vaší pokožky. Šikovným pomocníkem jsou potraviny s obsahem probiotik. Ty pomáhají v boji proti zánětům, které mají na pokožku nepříznivý vliv zevnitř. Do jídelníčku začaďte řecký jogurt nebo kysané zelí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button