Krása

Jak na silnější, zdravější a přirozenější nehty bez chemických přípravků

Snem každé ženy je mít dlouhé a zdravé nehty, které vyzařují život. Ovšem to je mnohdy velmi náročný úkol, který nakonec řešíme umělými nehty, které jsou kýčovité a jdou snadno poznat. Navíc se lámou, takže nakonec chodíme jako šašci s devíti či méně nehty, což je neskutečné společenské faux pas.

Zdraví našich nehtů se odvíjí od našeho zdravotního stavu. Existuje mnoho homemade fíglů, jak zlepšit zdraví našich nehtů a v tomto článku vám je právě prozradíme.

Česnek

Zajímavé, že upíři mají tak dlouhé nehty, když nenávidí česnek. Česnek je skvělou přírodní alternativou, která pomáhá při růstu nehtů. Existují dvě metody použití česneku.

  • Rozdrťte dva stroužky česneku v pastu a tou si potřete nehty na dobu deseti minut, pokud je to možné, tak každý den. Tento mix zabraňuje tvorbě bakterií, zlepšuje krevní oběh a pomáhá přirozenému růstu nehtů.
  • Smíchejte česnek s citronem, což je skvělý domácí lék proti lámání nehtů. Velký stroužek česneku nechejte vařit v půl šálku vody. Poté nechte vychladnout, přidejte lžičku citronové šťávy a směs si přelijte do lahvičky, třeba od pleťové vody. Poté aplikujte každý den na nehty těsně před spaním. Vaše nehty se v příštích dnech posílí.

Přeslička

  • Výluh z přesličky vám pomůže rovněž posílit vaše nehty. Namočte si v něm prsty na dobu patnácti minut. Pro viditelné výsledky je třeba aplikovat několikrát týdně.
  • Druhá metoda doporučuje smíchat tento výluh s 1/2 šálkem mléka a kapkou citronové šťávy. Této směsi každopádně musí být tolik, aby se do ní daly ponořit prsty. Zase je třeba 15 minutové lázně a opakované aplikace.

Výsledky na nehtech vás překvapí, jen vás samozřejmě upozorňujeme na nežádoucí účinky česneku – zápach a citron u vás zase může vyvolat alergickou reakci. Vše je třeba zvažovat z ohledem na znalost svého těla.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button