KrásaZdraví

Jak na popraskané a suché rty?

Suché a popraskané rty se mohou objevovat během celého roku. Nejlepší prevencí je dostatečná výživa a hydratace.

Suché rty se objevují jako následek chladného nebo suchého počasí, pokud je vystavíme slunci nebo ostrému větru. Způsobuje je i nadměrné olizování nebo kouření. Příčinou mohou být i dráždivé látky nacházející se v zubních pastách, nedostatek vitamínů a samozřejmě dehydratace.

Domácí prostředky na suché a popraskané rty

Jako šikovní pomocníci mohou pomoci některé domácí prostředky.

Kokosový olej

Jedná se o přírodní zvlhčovač, stejně jako olej olivový, mandlový, jojobový nebo ricinový. Obsahuje zdravé mastné kyseliny, které rty hydratují, dodají jim jemnost a pružnost. Proces hojení urychlíte tím, že do něj přidáte tea tree olej nebo olej z hroznových semínek. Také eliminujete infekci, pokud jsou rty popraskané. Postačí nanést trochu oleje s 1-2 kapkami oleje esenciálního na rty a pečlivě a jemně rozetřít.

Okurka

Tato zelenina má chladivé vlastnosti. Také se jedná o dokonalý hydratační prostředek pro pokožku. Kromě toho nabízí účinky vyživující a zklidňující. Plátkem okurky jemně třete rty, šťávu nechte působit asi 10 minut a následně rty umyjte. Také můžete rozmačkat 2-3 plátky a aplikovat je na rty jako masku.

Aloe Vera

Pokožku zklidní, jemně odstraní odumřelé kožní buňky, ochrání a ochladí rty. Postačí nanést trochu gelu z listu na rty a nechat působit, ideálně přes noc.

aloe vera listy

Sáčky zeleného čaje

V zeleném čaji se nacházejí polyfenoly, které mají antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Mohou zmírnit pálení, které způsobují popraskané rty. Nejprve ponořte sáček se zelený čajem do horké vody a následně přiložte na popraskané rty. Nechte působit několik minut.

Prevence

Dodávejte tělu dostatek tekutin. Používejte peeling na rty. Během léta si pořiďte balzám na rty s ochranným UV filtrem. Omezte působení negativních přírodních podmínek na vaše rty. Během zimy je zakrývejte šátkem, v létě pak balzámy s SPF faktorem. Pozor si dejte i na ostré zimní sluníčko.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button