Přírodní léčba

Jak bojovat proti „pomerančové kůži“ přírodními prostředky.

Blíží se doba, kdy sáhneme po plavkách a mnohdy se při pohledu do zrcadla vyděsíme, když si všimneme, že na stehnech, či zadních partiích se nám dělají nevzhledné ďolíčky. Jev, který ne vždy souvisí s nadváhou. Celulitida, lidově nazývaná „pomerančová kůže.“

Co je celulitida

Zopakujme si, co je vlastně celulitida. Vzniká tehdy, když nám nesprávně funguje krevní a lymfatická mikrocirkulace a dochází ke ztrátě pružnosti a kvality podkoží. Na kůži, především na stehnech a zadečku, někdy i na spodní straně paží se objevují nevzhledné hrbolky, kůže vypadá staře, unaveně, nevzhledně. Vznik celulitidy může být způsoben nesprávnou životosprávou, hormonální nerovnováhou u dívek v pubertě nebo u žen v klimakteriu, rovněž svou roli hraje i genetika.

Kosmetické přípravy – pomoc nebo byznys?

V posledních letech můžete v obchodech najít celou škálu kosmetických přípravků, které údajně pomáhají celulitidu odstranit. Není předmětem tohoto článku hodnotit skutečnou účinnost jednotlivých přípravků, pravdou ovšem je, že mnohdy vynakládáme zbytečně vysoké finanční částky, když proti celulitidě můžeme účinně bojovat přírodní cestou.

Životospráva a pohyb

Startovací čarou v boji proti pomerančové kůži je správná životospráva. Zkuste alespoň na čas večer u televize chroupat chipsy ze zeleniny a popíjet bylinkový čaj, místo opravdových mastných, leč tak výborných slaných brambůrků a sklenky dobrého vína. Za hladkou kůži nám pár týdnů odříkání jistě stojí. Zařaďte do svého jídelníčku co nejvíce čerstvé zeleniny, ovoce, proteinů, samozřejmě eliminujte jednoduché cukry a alkohol.

Pohyb je naprosto nezbytný, ani to vás jistě nepřekvapí. Zvolte si formu, která vám nejvíce vyhovuje, důležité je hýbat se!

Do boje s přírodou

Do boje s celulitidou si přizvěte přírodní pomocníky, které jsou opravdu účinné a mnohem levnější než různé krémy. Velmi jednoduchá metoda je masáž problémových partií citrónovou šťávou. Pořiďte si masážní rukavici nebo váleček, naneste šťávu na pokožku a krouživými pohyby několik minut masírujte.

Dalším způsob boje je také poměrně jednoduchý. Je to koupel s rozmarýnovým éterickým olejem a mlékem. Do vody přidejte 200ml mléka a 15 kapek oleje. V koupeli setrvejte alespoň čtvrt hodiny. Rozmarýn pokožku povzbudí a prokrví, mléko zjemní.

Dalšími účinnými bylinami je pýr plazivý a břečťan. Odvar z pýru (nebo lže použít i olej)velmi pozitivně ovlivňuje fungování lymfatického systému i krevního oběhu. Ručník nebo jinou bavlněnou textilii namočte v odvaru a přikládejte na pokožku, můžete lehce masírovat.

Z břečťanu si můžete vyrobit dalšího spolehlivého pomocníka.  Hrst čerstvých listů břečťanu nahrubo nasekejte, totéž udělejte s hrstí rozmarýnu, obě byliny zalijete půl litrem olivového oleje a nechte louhovat dva týdny na teplém a tmavém místě. Po té slijte a máte skvělý masážní olej.

Velmi účinné jsou masáže střídavě teplou a studenou vodou, které jsou ostatně prospěšné pro celý náš organismus a můžete je provádět na celém těle. Pro znásobení účinku můžete celulitidová místa promasírovat kartáčem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button