Přírodní léčba

Jak Aloe Vera účinkuje ve vašem těle: Proč jej Egypťané nazývají rostlinou nesmrtelnosti

Známá egyptská rostlina nesmrtelnosti a rodilými američany označovaná jako „hůlka nebes“, aloe vera příchází s rozsáhlou řadou léčivých vlastností; některé z nich jsou už známé. Možná dokonce máte svou vlastní rostlinu aloe vera u vás doma pro využití při lehčích zdravotních obtížích, jakými jsou vyrážky, říznutí a popáleniny. Ale věděli jste, že využití aloe vera není omezeno na zmiňované použití, a že v současné době je dokonce tělu mnohem prospěšnější, pokud je aplikováno vnitřně?

Aloe vera obsahuje přes 200 biologicky aktivních, přirozeně se vyskytujích složek, které zahrnují  polysacharidy, vitamíny, enzymy, aminokyseliny a minerály, které podporují absurbci živin.

Podle  Ekologického deníku vědy a zdraví má aloe vera také antibakteriální, antivirové a antimykotické účinky, které napomáhají imunitnímu systému k očistě těla od toxických a invazních patogenů. To však není vše, co aloe vera v podobě džusu, šťávy nebo gelu může nabízet.

Minerály

Aloe vera obsahuje spoustu minerálů včetně vápníku, hořčíku, zinku, chromu, selenia, sody, železa, draslíku, mědi a manganu. Tyto minerály pracují společně, aby oživily metabolické dráhy.

Enzymy

Aloe vera obsahuje důležité enzymy, kterými jsou amyláza a lipáza. Ty rozkládáním tuků a molekul cukru napomáhají zajistit lepší zažívání. Zejména molekula Bradykinase, která pomáhá redukovat záněty.

Vitamíny

Jedna ze studií prokázala, že nyní aloe vera obsahuje vitamín B12, který je nezbytnou součástí produkce červených krevních buněk. To by mohly být opravdu skvělé zprávy zejména pro vegetariány a vegany, kterým se prostřednictvím jejich pravidelné diety často nedostává dostatečného množství vitamínu B12. Nicméně mějte na paměti, že se jedná pouze jeden příklad. Neměli byste se spoléhat na samotné aloe a z něj vytěžené B12 pro zaopatření každodenních potřeb těla. Další studie ukazují, že aplikace aloe může napomoci k biologické dostupnosti vitamínu B12. Myšleno tak, že tělo může mnohem snáze vitamín absorbovat a zpracovat, a  předejít tak jeho nedostatku. Aloe vera je často zdrojem vitamínů A, C, E, kyseliny listové, cholinu, vitaminu B1, B2, B3 (niacinu) a vitamínu B6.

Aminokyseliny

Aloe vera obsahuje 20 z 22 esenciálních aminokyselin, které jsou vyžadovány lidským tělem. Také obsahuje kyselinu salicylovou, která zdolává zánět a bakterii.

Další využití Aloe Vera

Kromě funkce skvělého čističe těla aloe vera odstraňuje toxické látky ze žaludku, ledvin, sleziny, močového měchýře, jater a tlustého střeva. Také nabízí efektivní pomoc pro většinu okamžitých zdravotních potíží jako je špatné trávení či nepříjemné bolesti žaludku, vředů a zánětů střeva. Posiluje i zažívací trakt a zmírňuje záněty kloubů; je tedy skvělou volbou pro jedince trpící artritidou.

Jedna ze studií objevila, že když byla šťáva aloe vera používána obdobným způsobem jako ústní voda, došlo k efektivnímu odstranění zubního plaku, jako je tomu u běžných ústních vod, a to díky aktivnímu působení chlorhexidinu. Jedná se o mnohem lepší alternativu, jelikož vše je čistě přírodní, narozdíl od typických, chemicky zatížených výrobků, které jsou k dostání v obchodech.

Aloe vera gel se také používá pro efektivní hojení ústních vředů, které jsou všeobecně známé jako nákažlivé afty.

Jak užívat Aloe?

Aloe může být konzumováno přímo z rostliny, ale nejsnazší a také nejchutnější možností je s největší pravděpodobností džus, který můžete najít ve většině obchodů zaměřených na prodej zdravých potravin. Zde můžete pořídit listy aloe vera nebo si můžete sklízet své vlastní, a vyrobit si z nich vlastní džus.

Můžete také zakoupit džus a zkombinovat zmiňované příklady dostupných forem aloe vera buď do svého vlastního džusu  nebo osvěžujícího drinku smoothies nebo v čistě přírodní formě aloe vera. Ujistěte se, že čistý džus nebo gel aloe vera má buď celé lístky nebo samotnou vnitřní část rostliny. To může působit poněkud hořkým dojmem, takže možná budete chtít spíš ochutnat aloe vera se vším všudy, včetně dalších „přísad“. Na lahvi můžete najít konkrétní dávkovací instrukce. Předně by však asi bylo moudřejší promluvit si o tom s  expertem na zdraví nebo zjistit od ostatních odběratelů aloe vera instrukce pro konkrétní dávkování.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button