Zdraví

I v těhotenství se dá cvičit

Těhotenství je pro ženu mimořádným obdobím, které s sebou přináší očekávání něčeho nového. Pokud patříte mezi ty, které se věnují pravidelnému pohybu, nemusíte si jej odříkat ani během tohoto času. Těhotenství je náročný čas, během něhož se objevují některé zdravotní obtíže mezi něž patří bolesti zad nebo kyčlí či otoky končetin. Někdy také dochází k nevhodnému držení těla. S těmito obtížemi může právě vhodně zvolený druh cvičení pomoci. Těhotenské cvičení však je také dobrá příprava pro budoucí porod.

Než začnete s jakoukoli pohybovou aktivitou, vždy ji nejprve konzultujte se svým lékařem a také berte ohled na svůj aktuální zdravotní stav.

Jaký druh pohybu zvolit?

Existuje celá řada cvičení, která jsou určená právě pro těhotné a jsou zaměřená na jejich potřeby a možnosti.

  • Těhotenská jóga (gravidjóga)

Tento druh pohybu si mezi těhotnými nachází velkou oblibu. Cviky jsou uzpůsobeny tak, aby vyhovovaly jednotlivým trimestrům. Jóga podporuje pohyblivost a pomáhá v boji proti chronické bolesti.

  • Plavání

Tento druh pohybu nezatěžuje, voda tlumí nárazy. Posiluje a uvolňuje svaly, které jsou potřebné pro období porodu. Zvyšuje kondici. Lze využít i nabídku plaveckých hodin, které vedou zkušené a vyškolené instruktorky, jež se zaměřují na potřebné pohyby a cviky.

  • Cvičení na míčích pro těhotné

Cviky provádíte pod odborným dohledem a díky pohupování na míčích dochází k uvolňování a zároveň i posilování pánevního dna. Tento druh cvičení má nejen charakter uvolňující, ale zároveň i posilovací.

  • Pilates pro těhotné

Tento druh cvičení podporuje zpevňování břišních svalů. Také má pozitivní vliv na krevní oběh a pomáhá tak eliminovat vznik křečových žil. Kromě toho pozitivně působí na duševní pohodu. Také podporuje správné držená těla a dýchání. Po porodu pak usnadňuje návrat do původní kondice i váhy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button