Zdraví

Hořký meloun pomůže při cukrovce a ulehčí hubnutí

Hořký meloun, nebo Momordica charantia, je běžně užíván kvůli svým zdravotním přínosům. Tento hořký meloun má extrémně hořkou chuť, přes kterou se člověk musí povznést, protože je to velice zdravá potravina. Můžete ho konzumovat v podobě doplňků stravy, nebo ho čerstvý zařadit do vaší kuchyně.

  1. Cukrovka druhého typu

Některé studie ukázaly, že hořký meloun snižuje krevní cukr tím, že zvyšuje rychlost trávení glukózy. Vypijte jeden hrnek hořkého melounu denně, abyste získali plný efekt tohoto ovoce. Jako u všech zásahů do vašich stravovacích návyků, se jako první poraďte se svým doktorem. Přestaňte hořký meloun okamžitě používat v případě, že zažíváte bolesti břicha, průjem nebo horečku. Hlídejte si pravidelně svou hladinu krevního cukru a v případě potřeby upravte dávkování léků po poradě s doktorem.

  1. Ledvinové kameny

Ledvinové kameny jsou extrémně bolestivou zdravotní obtíží. Hořký meloun může být nápomocný v tomto případě a zbaví vaše tělo ledvinových kamenů tím, že je přirozeně rozbije. Hořký meloun snižuje vysokou hladinu kyselin, které právě tyto kameny způsobují. Smíchejte teplou vodu s práškem z tohoto ovoce, abyste dostali zdravý čaj. Tento čaj má ořechovou příchuť a velice překvapivě nepotřebuje ani dochutit cukrem.

  1. Snížení cholesterolu

Hořký meloun pomáhá snížit nebezpečný cholesterol. Snížením cholesterolu se i sníží riziko infarktu, srdečních onemocnění, a malé mozkové příhody. Toto ovoce zcela přirozeně funguje v souladu s lidským tělem a brání tak zdravotním rizikům.

  1. Rakovina slinivky břišní

Jedním z nejvíce překvapivých účinků je protirakovinný účinek. Bylo prokázáno, že hořký meloun narušuje produkci glukózy, čímž potencionálně zpomaluje růst rakovinných buněk ve slinivce břišní. Můžete se z něj udělat zdravý nápoj a zabránit vyživování i jiných rakovinných buněk v játrech, tlustém střevě, ňadrech, a prostatě.

  1. Přínosy pro pokožku

Jídla nebo nápoje se složkou z hořkého melounu velmi prospívají pokožce. Pokud se bere pravidelně, může se díky němu pleť rozzářit, pročistí se akné, lupénka, i ekzém. Vaše pleť zažije přírodní zklidňující efekt, který tak nutně potřebuje. Hořký meloun nejen, že vyléčí vaše kožní obtíže a choroby, ale také navíc funguje jako činidlo na čištění krve.

  1. Hubnutí

Jak je běžné u většiny rostlin, hořký meloun má extrémně nízké množství kalorií a hodně zasytí. Pomocí něj můžete zhubnout nebo udržovat zdravou váhu. Tyto účinky fungují na stejném principu, který byl popsán výše u cukrovky druhého typu. Toto ovoce je hodně bohaté na živiny, což je další důvod, proč je tak skvělý při shazování nějakých těch kil. Mějte však pořád na paměti, že nic není zadarmo a hořký meloun vám pouze pomůže ve vaší snaze. Stále je důležité udržovat zdravé stravovací návyky, pravidelně cvičit a udržovat zdravý pitný režim.

  1. Tonikum pro játra

Existuje mnoho přínosů pravidelné konzumace tonika pro játra. Toto tonikum podporuje trávení, zlepšuje funkci žlučníku, a snižuje zadržování tekutin. Hořký meloun může pomoci ulevit od zácpy, cirhózy jater, a hepatitidy. Abyste si mohli plně užívat těchto benefitů, pijte nápoj z hořkého melounu alespoň jednou denně. Tonikum pro játra může také pomoci při hubnutí a ulevit od symptomů podrážděného střevního systému.

  1. Trávení sacharidů

To je velmi důležitý přínos pro ty, kteří mají diabetes typu II. Sacharidy se přemění na cukr a hořký meloun metabolizuje cukry. Rychlejší metabolismus sacharidů znamená, že v těle je uloženo méně tuku, což vede k úbytku hmotnosti a udržování zdravé hmotnosti. Správné trávení sacharidů také pomáhá při růstu a rozvoji svalů.

  1. Zdroj vitamínu K

Vitamin K přispívá ke zdraví kostí, srážení krve, a je protizánětlivý. Ti, kteří trpí artritidou, mohou zažívat nižší bolesti a záněty v kloubech díky zvýšení vitamínu K. Přidáním hořkého melounu do svého jídelníčku, uspokojíte nutriční potřeby svého těla pro vitamín K, a dodáte mu potřebnou vlákninu ke zdravé funkci celého organismu.

  1. Posílení imunity

Zdravý imunitní systém je nezbytný pro odvrácení potenciálních infekcí a nemocí. Zastavte nebo předejděte nachlazení přímo v zárodku a zároveň prospějte svému trávicímu systému. Zabraňte nebo potlačte potravinové alergie a odstraňte kvasinkové infekce přirozeně. Dalším přínosem hořkého melounu je úleva od refluxu kyseliny a poruchy trávení.

Hořký meloun je jistě nezvyklou a zajímavou potravinou, ale má mnoho zdravotních přínosů, pro které by ho měl člověk vyzkoušet. Zejména s blíží se zimou se posílená imunita vždycky hodí.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button