Jídlo a receptyZdraví

Harvardský vědec vyzývá veřejnost, aby přestala pít nízkotučné mléko

Vegetariáni mohou mít pravdu, že přírodní mléko nabízí různé zdravotní výhody, nicméně harvardský vědec a dětský lékař v jednom, David Ludwig tvrdí něco jiného.

Všichni víme, jaký dopad má na svědomí konzumace potravin slazených cukrem. Nadměrné užívání cukru vede k mnoha zdravotním komplikacím, o kterých se již napsalo dost. Jedná se o cukrovku, obezitu a další. Ekvivalent zdravějších mléčných potravin pak nabízí slazení umělými sladidly, které považujeme za lepší alternativu násilného cukru, přesto se slazení s nimi tolik nedoporučuje. Zapomenout bychom všeobecně také měli na sladké nápoje.

mlékoNicméně zpět k mléku. Toho bychom měli vypít tři sklenice denně. Má nám dodat určité množství kalorií a posílit naše kosti. Jenže v tom je problém, pokud konzumujete nízkotučné mléko, které je ředěné, a tudíž ponížené o adekvátní kvalitu a výživové složky. Američané konzumují miliardy litrů mléka za rok, ovšem problémy s kostmi mají stejně, a to právě díky klamavé reklamě na v uvozovkách „zdravější verzi mléka“.

Ludwig také kritizuje čokoládová mléka se sníženým obsahem tuku a rozvíjí naopak myšlenku doplňování tuků v potravinách, rostlinných olejích, zejména kokosový olej si velmi chválí. Brojí také za to, že neexistuje žádný významný důkaz toho, že nasycené tuky jsou spojeny se zvýšeným rizikem ischemické choroby srdeční.

Tuky zkrátka mají být obsahem našich denních potravin, ač v přiměřené míře. Rovněž vybízí k pravidelným kontrolám, které ukážou hodnoty stavu srdce, diabetu a hmotnosti před a po nasazení plnotučného mléka a dalších potravin s obsahem svého přirozeného tuku. Vždy je ale nutné, konzumovat stoprocentně přírodní potraviny, vyhnout se analgetiku, toxinům a dalším chemickým složkám, které se přidávají do komerčních mlék.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button