Jídlo a receptyNezařazenéZdraví

Geneticky manipulované organismy (GMO) a jejich stará historie, která je nyní nahrazena novou a daleko nebezpečnější technologií! Čtěte dále

V Americe bylo oznámeno, že se zakoupila licence na užívání nové revoluční technologie pro konverzi dědičné informace rostlin v zemědělství.

Výkonný ředitel Bayer ujistil veřejnost, že společnost nebude ohrožena, a že se nebude jednat o násilné zavádění GMO do Evropy. Nicméně budoucnost čeká mnoho firemních náprav v rámci nových vlastností ve výrobě. Již týden po oznámení této novinky začala změna způsobu tvorby genetické modifikace organismů, včetně zemědělských plodin. Jedná se o nový patent (CRISPR / cas9), jejichž autory jsou dva vědci z univerzity v Kalifornii a Berkeley.

Inovace slibuje mnohem větší přesnost změny v závislosti na organismu, lepší kontrolu celého procesu, méně nákladný postup, zkrátka výraznou změnu k lepšímu.

Revoluční změnou je,  že genetická změna může být provedena na několika místech současně v celém genomu (genetický materiál v buňce). Tato metoda je použitelná u všech organismů včetně člověka. Nejnovější výsledky v oblasti genetické manipulace slibují, že GMO, jak dnes známe, relativně rychle zmizí a stane se historií průkopnické fáze transgenní technologie.

Již v blízké budoucnosti s měnícími se technologiemi a aplikacemi nových metod, nevyhnutelně dojde ke změně GMO…

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button