KrásaZdraví

Dýně pro zdraví i krásu

Polévku připravenou z dýně a její lahodnou chuť zná skoro každý. Věděli jste však, že nápoj vyrobený z dýně má blahodárný vliv na naše zdraví i tělo? Je bohatý na minerály a stopové prvky ( měď, fosfor, železo, draslík, zinek, vápník), vitamíny (některé z řady B, C, D, E), sacharidy, antioxidanty, vlákninu nebo bílkoviny.

Jednoduchá příprava

  • Oloupejte dýni a zbavte ji semínek.
  • Nakrájejte ji na malé kousky, které vložte do odšťavňovače a vymačkejte z nich šťávu.
  • Můžete ji dochutit medem nebo javorovým sirupem a citronovou nebo pomerančovou šťávou.
  • Chuť šťávy zvýrazní i některé druhy koření. Patří mezi ně muškátový oříšek, mletá skořice nebo zázvor.

Benefity zdravotní

Dýňová šťáva je prospěšná ledvinám a játrům. Může pomoci v boji proti ledvinovým kamenům nebo problémům se žlučníkem. Podporuje správnou funkci trávicí soustavy a reguluje činnost střev. Eliminuje zácpu a to díky minerálům, vitamínům a vláknině. Také má laxativní (mírně projímavé) účinky. Zvyšuje imunitu a to díky obsahu vitamínu C.

dýně

Benefity pro pleť

Tu udržuje zdravou a svěží. Pomáhají jí v tom vitamíny C a E a beta-karoten. Je účinným pomocníkem při hojení popálenin a kousanců. Výtažky z dýně můžeme nalézt v některých přípravcích určených k hydrataci pokožky a k boji proti prvním známkám stárnutí. Důvodem je obsah vitamínů, minerálů a antioxidantů.

Benefity pro vlasy

Jak již bylo řečeno výše, dýňová šťáva je dokonalým zdrojem vitamínu A. Ten má pozitivní vliv na pokožku hlavy. Může pomoci stimulovat růst vlasů. Na ten má vliv i draslík a zinek.

Jednoduchá vlasová maska pro zjemnění a hydrataci

Připravte si dva šálky nakrájené a uvařené dýně, jednu lžíci medu, 1 lžíci jogurtu a jednu lžíci kokosového oleje. Všechny suroviny rozmixujte, vzniklou směs naneste na vlasy a nechte působit 15 minut. Následně řádně opláchněte vaším šamponem a použijte kondicionér.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button