KrásaZdraví

Dračí ovoce nejen pro zdraví, ale také pro krásnou pokožku

Domovinou dračího ovoce jsou oblasti Střední Ameriky. Nabízí celou řadu tělu prospěšných látek a jemnou texturu i chuť, která je směsicí kiwi, hrušky a mučenky.

Tělu prospěšné látky

Má nízký obsah kalorií a velké množství tělu prospěšných látek. Patří mezi ně antioxidanty, sacharidy, bílkoviny, vláknina, minerály a stopové prvky (železo, hořčík, draslík), vitamíny (C, B1 – thiamin, B2 – riboflavin, B3 – niacin).

Jaké výhody nabízí konzumace tohoto exotického plodu?

Díky obsahu vlákniny podporuje zdraví trávicí soustavy, podporuje růst zdravých střevních bakterií (laktobacily a bifidobakterie), podporuje pohyb střev a tím eliminuje výskyt zácpy. Vitamín C a polyfenolické sloučeniny mají pozitivní vliv na naši imunitu, pomáhají v boji proti škodlivým patogenům a podporují produkci bílých krvinek. Barevné pigmenty v ovoci obsažené mají antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Pomohou vychytávat volné radikály, které se v těle uvolňují při stresových situacích nebo při metabolických reakcích. Železo v plodech obsažené podporuje tvorbu červených krvinek, které mají za úkol, kromě jiného, roznášet po těle kyslík. Vstřebávání železa podporuje vitamín C, který dračí ovoce také obsahuje.

Do jídelníčku jej zařadíme velmi snadno. Můžeme ho konzumovat samotné, jako součást ovocného salátu nebo jej zamíchat do jogurtu. Přidat se dá také do našeho oblíbeného ovocného nebo mléčného smoothie.

dračí ovoce na větvičce

Výhody dračího ovoce pro naši pokožku

Antioxidanty v něm obsažené pomáhají bojovat proti předčasnému stárnutí pokožky. Proti stárnutí pleti bojuje také vitamín C, což je silný antioxidant. S výtažky z dračího ovoce bychom se mohli setkat v přípravcích určených k péči o aknózní pleť. Mají totiž antimikrobiální vlastnosti, pomáhají kontrolovat produkci kožního mazu. Vzhledem k tomu, že dračí ovoce obsahuje větší množství vody, podporuje hydrataci pokožky. Pozitivní vliv na zdravou a pružnou pokožku má též obsah vitamínu B.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button