Jídlo a receptyKrásaZdraví

Domácí peeling pro krásné rty

Stejně jako naše tělo potřebují občas peeling i naše rty. Vzhledem k tomu, že se jedná o citlivou oblast, je potřeba jemná péče. Použití peelingu rty je nejen vyživí, ale zachová je i krásné. Také pomáhá minimalizovat jejich vysychání a praskání.

Výroba domácího peelingu pro dokonalou exfoliaci rtů je velmi snadná. Recept na domácí peeling uvedený níže je ideální volbou právě pro podzimní počasí. Kombinuje zrnitou strukturu, hydrataci a vitamíny. Je vyrobený z přísad, které jsou jedlé a chutné, takže se nemusíte obávat, když se vám dostane do úst. Neobsahuje žádné chemické látky, které by mohly dráždit citlivou pokožku rtů.

Suroviny pro přípravu

 • 1/8 šálku hnědého cukru
 • 1/8 šálku kávového logru
 • 2 lžíce pyré z dýně
 • 1 lžička medu
 • 1 lžíce kokosového olej
 • 1/4 lžičky bambuckého másla
 • špetka nastrouhaného muškátového oříšku – nemusí být

dýně

Postup přípravy

 1. Do malé misky dáme pyré z dýně.
 2. Přisypeme cukr a kávový logr.
 3. Vše dobře promícháme lžící nebo vidličkou.
 4. Přidáme zbývající ingredience.
 5. Vzniklou směs dokonale promícháme.
 6. Přendáme do skleničky s víkem a můžeme uchovávat v lednici.

Přínosy jednotlivých ingrediencí

Kávový logr obsahuje antioxidanty. Cukr podporuje mladiství vzhled rtů. Obsahuje kyselinu glykolovou. Kromě toho se jedná o přírodní zvlhčovadlo. Dýně podporuje buněčnou obnovu a obsahuje větší množství vitamínů A a E. Navíc pleť rtů vyhladí a rozjasní. Med nabízí také antioxidanty, které pomáhají bojovat proti stárnutí. Dodá mladiství vzhled. Kokosový olej bojuje proti škodlivým bakteriím a je dokonalým zdrojem pro hydrataci. Muškátový oříšek dodá nejen příjemnou vůni, ale vykazuje silné protiplísňové a antibakteriální účinky. Pomáhá bojovat proti některým kožním obtížím. Bambucké máslo podporuje regeneraci pokožky, dodává kolagen.

Jak na peeling rtů?

Postačí nanést malé množství vytvořené směsi a konečky prstů jemně, krouživými pohyby, vmasírovávat do pokožky rtů po dobu asi 20 sekund. Následně rty jemně opláchněte. Používejte 1-2x týdně.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button