Jídlo a receptyZdraví

Domácí nápoje pro podporu imunity během nachlazení

Náš imunitní systém je neustále aktivní a kontroluje všechny buňky v těle. Pro svoji činnost však potřebuje pravidelnou dávku vitamínů a minerálů. Tu mu mohou dodat přírodní šťávy nebo smoothie, které naši přirozenou obranyschopnost podpoří. Nechte se inspirovat následujícími tipy.

Pomeranč, grapefruit a další citrusy

Tato směs nabízí vyšší obsah vitamínu C, který má, kromě jiného, antioxidační účinky. Ty chrání buňky našeho těla proti látkám, které je poškozují. Nedostatek vitamínu C je spojován nejen se sníženou imunitou, ale také se zhoršeným hojením ran. Kromě vitamínu C směs poskytne také draslík a zinek obsažený v pomerančích, vitamín A a některé ze skupiny B.

Zelené jablko, mrkev, pomeranč

Vitamín C dodají tělu jablka a pomeranče. Podporu imunitního systému zajistí také vitamín A, který se nachází v mrkvi. Ta navíc dodá vitamín B6, který podporuje produkci protilátek. Užitečný je též draslík.

Červená řepa, mrkev, zázvor, jablko

Řepa, mrkev a zázvor pomáhají tělu snižovat zánětlivé příznaky. Zánět totiž bývá velmi často imunitní odpovědí organismu na infekci, která má původ ve virech nebo bakteriích. Šťáva připravená z těchto surovin je dobrým pomocníkem proti revmatoidní artritidě. Tato směs poskytne našemu tělu draslík, vitamíny A, některé z řady B a C.

Kapusta, rajče, celer

Trochu netradiční, ale velmi zdravá kombinace zeleniny dodá tělu hořčík, draslík, mangan a vitamíny A, některé z řady B, C a K.

Jahody, kiwi

Tuto směs lze doplnit mlékem nebo jogurtem řeckého typu. Ten je bohatý na probiotika, které podporují v buňkách antimikrobiální bariéru. Kromě toho mléčné produkty poskytují vápník a bílkovinu. Jahody a kiwi pak vitamíny z řady B, C, D a K.

Meloun, máta

Obsahuje vitamín C a vodu, která pomáhá vyplavovat z těla škodlivé látky. Máta má dobrý vliv na naše zažívání.

Příprava džusů, smoothie a nutričních nápojů představuje jednu z možností, jak si zachovat své zdraví. Kromě toho je to chutný způsob, kterým snadno zařadíte do jídelníčku ovoce a zeleninu. Tyto části stravy dodají tělu nejen vitamíny a minerály, ale také vlákninu, která je potřebná pro zdraví střev. Pokud budou zdravá naše střeva, bude dobře fungovat i imunitní systém.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button