Babské radyKrásaNezařazenéPřírodní léčba

Domácí léky na kožní problémy v těhotenství

Během těhotenství se v těle děje mnoho změn, a tak není divu, že se projevují i vně našeho organismu, například na kůži. V těhotenství tedy můžete trpět kožní pigmentací, tmavými skvrnami, akné apod. Za kožní změny jsou zodpovědné hormonální změny a změny imunitního systému. Pokud s těmito malými vadami na kráse chcete bojovat přírodní cestou, vyzkoušejte následující tipy.

Pigmentace

Změna pigmentace, která se projevuje u těhotných žen, je melasma a chloazma. Obyčejně je nazývána maskou těhotenství a skvrny jsou viditelné na čele a tvářích. Některé ženy utrácí peníze za celou řadu anti-pigmentačních obličejových procedur, ale pokud nemáte na léčbu čas či nechcete zbytečně utrácet, můžete vyzkoušet účinné domácí opravné prostředky uvedené níže.

Tip č. 1:  Brambory mohou učinit zázraky, pokud ji používáte denně. Překrojte bramboru a jemně jí třete kůži, nebo ji nastrouhejte a šťávu naneste na postižená místa. Po několika dnech jistě zaznamenáte rozdíl!

Tip č. 2: Citronovou šťávu můžete aplikovat přímo na kůži, pokud tedy není na tuto šťávu citlivá.

Tip č. 3: Vytvořte pastu z prášku santalového dřeva, kurkumy a mléka a naneste na postiženou oblast. Po několika minutách smyjte.

Tip č. 4: Také dužina papáji aplikovaná pravidelně na kůži přináší dobré výsledky.

Tmavé skvrny

Tmavé skvrny se mohou v průběhu těhotenství objevit na obličeji ze stejných důvodů, které způsobují pigmentaci pokožky. Vyzkoušejte následující tipy.

Tip č. 1: Vysušte pomerančovou kúru a rozdrťte na prášek, přidejte určité množství mléka. Tuto pastu naneste na kůži a nechte působit 15 až 20 minut.

Tip č. 2: Z nadrcené máty a vody vytvořte pastu, naneste na tmavé skvrny a opláchněte po 15 minutách. Opakujte 2-3x týdně pro lepší výsledky.

Tip č. 3: Dužina z avokáda nebo jeho šťáva může přinášet pozitivní výsledky.

Akné

V průběhu těhotenství je dalším problémem akné; sklony k němu má až 50 % těhotných žen. Zbavit se tohoto problému v průběhu těhotenství může být obtížné také z toho důvodu, že mnoho předpisů je spojeno s následným rizikem vrozených vad. Vyzkoušejte raději následující přírodní pomocníky:

Tip č. 1: Smíchejte 1 lžíci jedlé sody a 1 lžíci vody a aplikujte na jednotlivé pupínky. Nechte uschnout a poté umyjte.

Tip č. 2: Namočte vatový tampon do nefiltrovaného jablečného octa a naneste na pokožku, aby absorboval přebytečný maz. Nebo smíchejte 1 díl octa a 3 díly destilované vody, čímž vytvoříte přírodní toner bohatý na přirozeně vyskytující se enzymy a alfa-hydroxykyseliny.

Tip č. 3: Med má antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Má také uklidňující účinky na kůži. Chcete-li jej použít, nejprve opláchněte obličej teplou vodou, naneste med přímo na postiženou oblast, nechte působit 20 až 30 minut a opláchněte teplou vodou.

Strie

Existuje mnoho příčin strií po těhotenství, jako jsou hormonální změny, ztráta tuku v oblasti břicha po porodu, méně pružná kůže a tak dále. Na trhu je k dispozici spousta kosmetických výrobků, jako jsou krémy, pleťové vody aj. Můžete také podstoupit chirurgické zákroky. To vše je ale velmi drahé a nemusí poskytovat požadované výsledky. Raději předtím vyzkoušejte přírodní domácí opravné prostředky.

Tip č. 1: Smíchejte vitamin E s některým z vašich oblíbených hydratačních krémů a aplikujte je na strie pravidelně.

Tip č. 2 : Na postiženou oblast naneste ricinový olej, na něj položte igelitový sáček a přitiskněte lahví s teplou vodou. Nechte působit 30 až 40 minut a poté umyjte

Tip. č. 3 : Vyzkoušejte aplikaci bílků na strie a uvidíte, jak značky postupně mizí

Tmavá kůže na krku

Mnoho těhotných žen také trpí tmavými skvrnami na krku. Tento stav je známý jako acanthosis nigricans. Obvykle jsou jediným příznakem tmavá, sametová pole na kůži krku. Občas může žena zaznamenat mírné svědění.

Tip č. 1: Okurka pokožku čistí i zklidňuje a dodává jí lesk. Drhněte krk pravidelně nastrouhanou okurkou a odstraňujte tak odumřelé buňky.

Tip č. 2: Pomocí vatového tamponu nanášejte na krk citronovou šťávu, nechte působit 10 až 20 minut a poté umyjte vodou. Poté nevystavujte pokožku nějakou dobu slunečnímu světlu.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button