I počasí v zimě se nám doslova mění před očima. Zatímco je jeden den poměrně teplo, další dny mrzne, a to nám dává pořádně zabrat. Hlavně naší imunitě, kterou je potřeba v tomto období posilovat, co možná nejvíce. Zřejmě nechcete skončit v posteli s ošklivým nachlazením a kašlem, že? Zapomeňte však pro tuto chvíli na umělé sirupy z lékáren a jiné léky, přikloňte se k prevenci a vyzkoušejte tuto příjemnou přírodní alternativu.

Sice existuje mnoho přírodních prostředků k boji proti virům a bakteriím v zimě, ale tento je TOP. Hlavní složkou tohoto přírodního léku proti kašli je ananasový džus. Studie, vedená indickými průzkumníky v roce 2010, testovala účinnost přírodních látek, jako je ananas. Používal se k léčbě tuberkulózy, neuvěřitelné! Indičtí vědci zjistili, že směs ananasové šťávy s pepřem, solí a medem měl vynikající účinky na rozpouštění hlenu a současně zklidňující charakter při přetrvávajícím kašli. Pacienti s tuberkulózou získali 5 krát více účinných látek, než ti, kteří by si vzali sirup z obchodu.

Výhody ananasového džusu

still-life-840014_960_720Ananas je zásobárnou velkých zdravotních výhod vzhledem k jeho bohatství živin, vitamínů a minerálních látek. Obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek včetně draslíku, mědi, manganu, vápníku, hořčíku, vitamínu C, beta-karotenu, thiaminu, B6 a folátu, ale i vlákninu a bromelain. Bromelain působí jako antioxidant pro snížení zánětu a otoku dutin. Je to také velmi užitečný zabiják bakterií v boji proti infekcím. Jen s jedním šálkem čisté ananasové šťávy denně, dostává vaše tělo více, než 50% doporučené denní dávky vitaminu C – ten je velmi důležitý antioxidant pro posílení imunitního systému.

Přírodní ananasová šťáva potlačující kašel – recept

Nejlepší způsob, jak získat z ananasu šťávu je pomocí odšťavňovače. Pokud ho nemáte a sáhnete po variantě džusu z obchodu, vezměte si ten v neupravené podobě, tzn. bez chemických barviv a konzervantů. Dívejte se na obsah cukru, který má jednoduchou úlohu, zvýraznit chuť. Ve skutečnosti však tento džus nemusí mít s reálným ovocem skoro nic společného.

Čtěte:  Ovocná alternativa, která je 5x účinnější, než běžný sirup proti kašli

Složení:

  • 1 šálek ananasového džusu
  • ¼ šálku čerstvé citronové šťávy
  • kousek zázvoru
  • 1 lžíce medu
  • špetka soli
  • ½ lžičky kajenského pepře

Postup:

Dejte všechny ingredience do mixéru. Dobře je promixujte. Měli byste pít ¼ šálku tohoto přírodního ananasového léku proti kašli 3x denně – kašel a bolest v krku bude pryč. Chcete-li zlepšit i své trávení, můžete přidat špetku kurkumy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ