HubnutíPřírodní léčbaZdraví

Dodejte tělu antioxidanty, poskytne vám je arónie. Benefitů má však mnohem více

Tyto bobule jeřábu černého mají svoji domovinu v oblastech Severní Ameriky. Patří mezi plodiny s vysokým obsahem antioxidantů. Díky tomu jsou velmi často vyhledávané.

Zdravotní přínosy arónie

Ztráta váhy – arónie má nízký obsah kalorií a tuku. Kromě toho obsahuje vlákninu, která navozuje pocit sytosti.

Podpora trávení – to zajistí právě vyšší obsah vlákniny. Také pomáhá eliminovat zácpu, křeče nebo nadýmání. Organické sloučeniny, které arónie obsahuje, chrání střeva před nebezpečnými bakteriemi. To zajistí imunitní a antioxidační aktivita.

Antioxidační kapacita – obsahuje velké množství antioxidantů. Patří mezi ně kvercetin, epikatechin, kyselina kávová, malvidin, lutein, zeaxantin nebo karoten. Antioxidanty pomáhají eliminovat škodlivé volné radikály, které se nacházejí v našem krevním řečišti, v kůži, v orgánech a tkáních. Volné radikály způsobují škodlivé mutace zdravých buněk.

Péče o kůži – arónie obsahuje různé sloučeniny, které mohou zlepšit zdraví a vzhled naší pokožky. Pokožku ovlivňuje, kromě jiného, oxidační stres. Stárneme, což se na pokožce projeví jako vznik vrásek, stařeckých skvrn a dalších drobných jizev. Antioxidanty obsažené v arónii mohou tyto příznaky zpomalit.

Posilování imunity – arónie obsahuje velké množství vitamínu C. Ten má pozitivní vliv na naši imunitu. Stimuluje aktivitu bílých krvinek. Ty mají vliv na naši imunitu. Kromě toho představuje nedílnou složku při tvorbě kolagenu. Ten pomáhá při opravě nových tkání, orgánů a krevních cév.

Regulace krevního tlaku – na zdraví srdce má blahodárný vliv obsah draslíku v arónii. Draslík může zmírňovat zátěž vyvíjenou na kardiovaskulární systém. Uvolňuje krevní cévy a tepny a tím zvyšuje průtok krve. Tak klesá krevní tlak a díky tomu i pravděpodobnost vzniku infarktu nebo dalších srdečních obtíží.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button