Přírodní léčbaZdraví

Detoxikační koupel: Nejlepší způsob, jak vyplavit toxiny z těla!

Nejjednodušším způsobem, jak detoxikovat naše tělo, je detoxikační koupel. Existuje mnoho toxinů ve vzduchu, který dýcháme, v jídle, které jíme, v lécích, které bereme a ve vodě, kterou pijeme. Toxiny zamořují celý lidský organismus, pokud ho včas nedetoxikujeme.

Detoxikace je způsob, jak odstranit tyto nebezpečné látky z našeho těla. Tuto činnost můžeme provádět pořád dokola, je to věc pro tělo velmi přirozená. A právě detoxikační lázeň pomáhá tělu účinně odplavit co nejvíce toxinů.

Seznam toxinů, které můžou poškodit naše tělo, je téměř nekonečný. Začneme ránem a teplou sprchou s mýdlem a šamponem plný chemikálií, zubní pastou s fluoridem a poté můžeme posnídat potraviny chemicky ošetřené nebo geneticky modifikované. Lze začít jinak, ale během dne se stejně toxinům nevyhnete.

Koupel bude posilovat nejen vaše zdraví a pohodu, ale také váš imunitní systém a díky tomu zabráníte onemocnění. Játra v našem těle odstraňují toxiny a metabolické zplodiny tím, že je přemění na sloučeniny, které jsou ve vodě rozpustné. Jakmile jsou těmito sloučeninami, mohou být z těla odstraněny močí.

Avšak některé toxiny nejsou ve vodě rozpustné a tak jsou přeměněny v játrech na žluč. Žluč se poté dostává do střev a odtud také odchází z našeho těla. Toxiny, které nejsou zcela vyloučeny, můžou být z těla odstraněny prostřednictví kůže a potu. A detoxikační koupel je tak jedna z nejjednodušších léčebných terapií, která pomáhá našemu tělu s detoxikací. A nejen to. Tento způsob relaxace nám také pomůže navodit pohodu, odplavit stres, zlepšit spánek a koncentraci.

koupel

A jak na správnou detoxikační koupel? Do vany plné vody přidejte 5-10 kapek esenciálního oleje a přibližně dva hrnky soli do koupele. Ideální je, aby byla voda horká. Do vody přidáme ještě šálek jedlé sody, která pomáhá neutralizovat chemické látky, především chlor, a zvyšuje absorpci minerálů. A nyní už jen stačí, abyste si minimálně 20 minut vychutnali koupel. Po koupeli si ještě dopřejte čas pro sebe, zapalte si svíčky, pusťte klidnou hudbu a chvíli relaxujte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button