Jídlo a receptyZdraví

Detoxikujte svůj lymfatický systém a zbavte se celulitidy

Zbavte se toxinů, které zatěžují vaše tělo, zejména pak lymfatický systém. Vyřešíte tím své problémy s pokožkou, bolestmi hlavy, nachlazením, ale i zánětem nosních dutin. Dále je tento detox perfektní  na vysoký cholesterol, oslabený imunitní systém nebo chronickou únavu.

Lymfatický systém je základem systému imunitního, přičemž se jedná o řadu kanálů, které odvádějí odpadní látky z těla. Dále eliminují toxiny z buněk a jejich přenos do krevního řečiště, ledvin a střev a dále ven z těla.

Pokud tento systém nepracuje správně, tělo se začne dusit ve svém odpadu. Proto je nutné udržovat lymfatický systém čistý a průchozí, tělo má totiž třikrát tak více lymfy než krve. Lymfa je tvořená z buněk a lymfatické uzliny pak nalezneme v hrdle, krku, podpaží a rozkroku. Lymfa detoxikuje tělo od bakterií za pomocí filtru prostřednictvím sleziny. Vlévá se dále do krevního řečiště a brání proti infekcím, nádorům a bakteriím.

Lymfa zbavuje tělo přebytečných tekutin a odpadů, v rámci systému pak pomáhá vstřebávat tuky a transportovat krev. Ovšem také se vyřeší vaše kožní problémy, bolesti hlavy, nachlazení, zánět vedlejších nosních dutin, cholesterol, oslabený imunitní systém či chronická únava.

Čím v rámci detoxu začít? V první řadě zeleninou a ovocem v jejich syrovém stavu. Plody totiž obsahují vysoké množství přírodních kyselin a enzymů, které rozpouštějí nahromaděné toxiny a pomáhají odstraňovat škodlivé látky z těla.

Syrové ovoce a zeleninu konzumujte na lačno – má to větší vliv na lymfatický systém, který tak hloubkově očistí buňky. Syrové plody jsou zásadité a pomáhají neutralizovat škodlivé patogeny a záněty lymfy. Jezte proto pravidelně saláty a pijte více čerstvých šťáv. Účinná je také cibule, česnek, zázvor, avokádo, mořské řasy, kombucha, pšeničné klíčky, citrusy, ředkvičky, kapusta, lněná semínka a další potraviny, které obsahují omega-3 mastné kyseliny. To jsou například ořechy, mandle, lískové ořechy, slunečnicová semena nebo dýňová semínka.

Dále je nutné pít hodně vody, protože 95 % lymfy se skládá právě z vody. Proto je voda důležitá, aby naše tělo mohlo správně pracovat. Denně vypijte osm sklenic filtrované vody a rozhodně se vyhýbejte alkoholu, sladkým nápojům, energetickým nápojům a dalším chemickým produktům, které akorát obsahují škodlivé látky, jež zanáší náš lymfatický systém. Spolu s vodou pijte čaj, který urychluje vylučování.

Výborný je také ricinový olej, který zlepšuje krevní oběh lymfy. Aplikujte jej jako obklad na břicho – zlepší váš krevní oběh, zmírní zánět a zlepší trávení.

Vyzkoušet můžete také masáž a lymfodrenáž, která rovněž působí na náš lymfatický systém, protože uvolňuje toxiny přes póry. Lymfatická masáž pak zlepšuje tok celého systému až o 80 %. Čistí také ledviny a zbavuje nás celulitidy, ale musí být prováděna vzdělaným fyzioterapeutem.

Další alternativou jsou bylinky, které detox také urychlují. Zkuste echinaceu, kterou lze použít jako tinkturu. K tomu přidejte tělový peeling, který vaše tělo nabudí a očistí od staré kůže, ale také promasíruje tok lymfy. Peelingujte své tělo od nohou k srdci, díky čemuž stimulujete potní žlázy, odstraníte odumřelé buňky a celulitidu. V neposlední řadě svůj lymfatický systém nakopnete také skákáním, což má pozitivní účinky také na naše svaly.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button