Jídlo a receptyZdraví

Detox kuřáka do tří dnů? Není problém!

Detoxikace těla od škodlivých látek je čas od času opravdu nezbytná. Jen my víme, jak si vyčistit plíce od chemických látek, jak předejít rakovině, ukládání tuku nebo přebytečné vody.

Plíce jsou pro náš život opravdu nezbytné. Musíme se k nim tedy naučit chovat. Zde narážíme na milovníky cigaret. Samozřejmě je zbytečné kuřákům vysvětlovat, že plíce fungují opravdu správně, jen pokud nejsou zaneseny dehtem. To však kuřáka od cigaret neodradí, nicméně můžeme vám alespoň poradit, jak si plíce pročistit.

Zlepšete své zdraví, ale i náladu při občasné detoxikaci těla. Ohled je třeba brát rovněž u osob, které žijí ve městech a dýchají výpary z továren. Doporučujeme vám tedy třídenní detoxikaci vašeho organismu. Pokud budete s touto očistou spokojeni, můžete se k této metodě občasně vracet.

Pojďme tedy na to – dva dny před zahájením tohoto detoxu je třeba vyhnout se mléčným výrobkům, protože ty tělu přitěžují.

Dále první den detoxu vypijte šálek bylinného čaje před spaním – pomůže to uvolnit toxiny ze střev.

Na druhý den před snídaní vypijte tři sta mililitrů vody se dvěma vymačkanými citrony. Nato vypijte tři sta mililitrů grapefruitové šťávy nebo ananasové šťávy. Jedná se o přírodní antioxidant, který obecně zlepšuje funkci dýchacího ústrojí.

Mezi snídaní a obědem si dopřejte dále tři sta mililitrů mrkvové šťávy, která alkalizuje krev během oněch tří dnů půstu.

V poledne čtyři sta mililitrů šťávy bohaté na draslík, který je obsažen například v banánech, meruňkách, hruškách a podobně.

Před spaním si dopřejte čtyři sta mililitrů brusinkového džusu, který bojuje proti bakteriím v plicích.

K této dietě je třeba také pravidelná relaxace – alespoň dvacet minut v horké vaně. Toxiny se z těla vyplavují totiž pocením. Můžete však také toxiny z těla vypařovat inhalací. Do nádoby s vařící vodou dejte pár kapek esenciálního oleje z eukalyptu a obsah inhalujte s ručníkem přes hlavu, dokud se voda úplně neochladí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button