Jídlo a receptyZdraví

Dávejte si pozor, co kupujete: Na trh se dostala umělá rýže z Asie

Nejprve Čína přišla s umělými vejci, poté i s plastovou rýží. Tato novinka udeřila veřejnost již v minulém roce a přesto se o ní téměř mlčí. Odhaluje skutečnost o falešné rýži, která se k nám šíří přes asijský kontinent. Světová média potvrdila tuto nepříjemnou zprávu, která se hojně šíří také na Facebooku. Poradíme vám, jak být tedy opatrný s tím, co a kde kupujete.

Nejdůležitější je číst obsah každé potraviny, který by měl být uvedený na obalu. Ovšem ani tomuto se dnes nedá věřit, protože obaly vakuovaných potravin se hemží jednou lží za druhou. Podle vyjádření asijských novin, se konkrétně tento smrtelný druh rýže objevil poprvé v indickém státě Kerala. Tato jedovatá rýže má sice pocházet z Číny, ale našla si své výrobce i v Indii, Indonésii a dokonce i ve Vietnamu.

Kombinace se zdravou rýží

ricee

Nejhorší je však skutečnost, že je tato jedovatá rýže kombinována s tradiční rýží přímo na páse. Lehce se tak ukryje a může se vesele šířit až k nám a dále do Evropy. Veliké zděšení pro všechny rodiny je tak to, že falešnou rýži objevíte i ve světoznámých značkových balení té nejkvalitnější rýže, kterou běžně jíme alespoň 2x týdně. Názvy výrobců té nejprodávanější rýže snad není ani třeba zmiňovat. Bohužel tento podvod, pro který se propůjčí mnoho finančně zoufalých zaměstnanců továren, se těžko odhaluje a ještě hůře se mu vyhýbá. Jisté však je, že lidé, kteří pozřou něco podobného, začnou mít okamžité žaludeční problémy.

Problém, o kterém se mlčí

Tato rýže je podle studií vyrobena z brambor, sladkých brambor a syntetiky. Poškozuje trávicí ústrojí, intoxikuje tělo a dokonce jej může vážně otrávit. Podle zjištění médií se již dlouhou dobu na trhu objevují produkty s názvy Taiyuan a Shaanxi. Ty jsou právě falešnou rýží, kterou lidé před nákupem nebo konzumací nestudují.

rice (1)

Malajské zemědělské společnosti i ministerstvo průmyslu tyto zvěsti naprosto popírají, natož uznávají svou vinu. Tvrdí, že jejich rýže je naprosto nezávadná a pro lidskou spotřebu bezpečná. Ovšem to, co se děje na výrobní lince, to už ví je zúčastnění… Dá se tak vůbec vyhnout této rýži? Rýži lze alespoň prostudovat doma na kuchyňské lince. Případné rozdíly zaznamenáte mezi jednotlivými zrníčky, či dokonce během vaření. Falešná čínská rýže se totiž při vystavení vyšší teplotě spaluje jako plast.

První zmínky o nebezpečné rýži jsme mohli zaznamenat i v minulých letech, viz video:

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Jeden komentář

  1. Opražte na sucho a když je čistá a voní, zalijte vřící vodou.Jinak nechte vyměnit a proplatit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button