KrásaPřírodní léčba

Dá se zpomalit stárnutí pleti? Podívejte se, jak na to

Stárnutí je přirozený proces. Nemůžeme jej zastavit ani zvrátit. Můžeme jej však, alespoň částečně, minimalizovat a to díky některým přírodním prostředkům.

Co způsobuje stárnutí pleti?

Rychlejší stárnutí způsobuje celá řada faktorů. Negativně působí oxidační stres, špatný životní styl, nezdravé prostředí.

Přírodní prostředky zpomalující známky stárnutí

Med – jedná se o přirozený zvlhčovač. Obsahuje velké množství užitečných antioxidantů, které pomáhají opravovat poškození způsobené volnými radikály. Pomáhají pleť omlazovat. Intenzivní hydratace může zpomalit tvorbu prvních vrásek. Postačí nanést med na pokožku obličeje a krku a nechat působit 15-20 minut.

Vaječný bílek – poskytuje omega-3 mastné kyseliny, bílkoviny a zinek. Pomáhá napínat pokožku, zpevňuje ji a vyhlazuje. Zachycuje škodlivé volné radikály a tím brání poškození a stárnutí. Smíchejte syrový vaječný bílek s 1/2 lžičkou smetany a 1 lžičkou citronové šťávy, směs naneste na pokožku obličeje a nechte působit 15 minut.

Jogurt – kyselina mléčná v jogurtu obsažená má pozitivní vliv v boji proti stárnutí. Pomáhá udržovat pokožku hydratovanou a svěží. Připravte si směs ze 2 lžiček jogurt, 1 lžičky medu a 1 lžičky citronové šťávy. Tu naneste na pokožku obličeje a nechte působit 15-20 minut.

Kokosové mléko – má antioxidační účinky. Naneste jej na obličej a nechte působit 20 minut.

Banán – obsahuje vitamíny A,B a E, je bohatým zdrojem zinku, draslíku a železa. Rozmačkejte jeden malý zralý banán, přidejte k němu 1 lžičku růžové vody, 1 lžičku medu a 1 lžičku kokosového mléka. Vzniklou směs naneste na obličej a nechte působit 15-20 minut.

banán

Papája – obsahuje antioxidanty a enzym papain. Tyto látky podporují exfoliaci odumřelých kožních buněk a eliminují vznik jemných vrásek. Rozmačkejte kousek zralé papáji, naneste na obličej a nechte působit 10 minut.

Avokádo – nacházejí se v něm karotenoidy a vitamín E. Tyto složky pomáhají chránit pokožku proti poškozené, které způsobují volné radikály. Postačí rozmačkat zralé avokádo, nanést na obličej a nechat působit 10 minut.

Ananas – poskytuje vitamín C a další užitečné antioxidanty. Vezměte si plátek čerstvého ananasu a jemně jím potírejte pokožku obličeje. Nanesenou šťávu nechte působit 10 minut.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button