Babské radyPřírodní léčba

VIDEO: Co se začne dít, když spálíte bobkový list?

Bobkový list se používá od nepaměti zejména jako léčivá bylina, ale také jako přísada do kuchyně. Staří Řekové a Římané tuto rostlinu považovali za posvátnou, je známo, že i vítězové Olympiády obdrží vavřínový věnec – symbol cti a slávy. Nejinak to bylo u Caesara. „Být vavřínem ověnčený“ je zase archaický popis člověka, obdařeného bakalářským studiem.

Hlavní účinné látky této byliny jsou pinen, cineol a éterické oleje, které zklidňují tělo i mysl. Psychické účinky vavřínu byly popsány v mnoha mýtech a legendách, z nichž nejznámější jsou delphské věštkyně, které při žvýkání bobkového listu viděly budoucnost.

Esenciální oleje a další aktivní látky v této rostlině mají uklidňující účinek, přičemž vše, co musíte udělat, aby se dostavil, je zapálit bobkový list v popelníku, opustit místnost a po deseti minutách se vrátit. Budete vnímat relaxační vůni, která bude mít blahodárný vliv na všechny členy rodiny.

Jako léčivá rostlina působí bobkový list protirevmaticky, antisepticky, dále bojuje s bakteriemi nejrůznějšího původu, dokonce je i sedativní nebo antioxidantní. Také má pozitivní vliv na náladu, dokonce i na hysterii.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

omentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button