Zdraví

Co se stane, když si budete masírovat speciální bod na uchu?

Mark Sandomirsky, ruský doktor lékařství a psychiatr, ukazuje svým pacientům jednoduchou techniku, jak se zbavit stresu. Každý člověk prožívá stres různými způsoby, příčiny a důsledky stresu se liší u každého člověka. Stres může způsobit také mnoho nepříjemných pocitů nebo dokonce bolesti v určitých částech těla.

V první řadě byste měli odstranit všechny destruktivní a negativní emoce a poté odstranit fyzické příčiny. Pro tento psycho-reflexní způsob uvolnění těla to může být velice užitečné. Ve skutečnosti totiž existují v těle určité antistresové body, které vás správnou masáží mohou zbavit stresu.

Ve starověké Číně byl tento bod známý jako Shen Men nebo také přezdívaný „The Gate of Heaven“. Masírováním tohoto bodu se do vašeho těla dostává nebeská energie a zároveň dochází ke snížení stresu, posílení celkového zdravotního stavu organismu a zvýšení toku energie.

heres-what-happens-if-you-massage-this-point-on-the-ear

Léčba tohoto bodu zmírňuje bolest v každé části těla, může potlačovat záněty a závislosti. Shen Men bod je umístěn ve středu horní třetiny ucha. Zde jsou rady doktora Sandomirského, jak správně tento bod masírovat:

  • Stiskněte bod vatovou tyčinkou nebo prstem a jemně masírujte
  • Naslouchejte svému tělu, opatrně a zhluboka po celou dobu dýchejte
  • Podívejte se na levou stranu při nádechu a na pravou stranu při výdechu
  • Po chvíli ucítíte, jak se vaše tělo uvolňuje

Tento postup lze opakovat kdykoliv. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi prospěšnou masáž pro náš organismus, doporučujeme ji provádět každý večer před spaním.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button