Jídlo a receptyZdraví

Co děláte špatně, že trpíte předčasným stárnutím kůže a tmavými kruhy pod očima?

V důsledku špatných stravovacích návyků má mnoho lidí problémy s kůží. Nesprávná strava ničí pleť a odborníci se shodují, že je nutné z potravy vyloučit těstoviny a mléko.

Tyto suroviny totiž dělají na pleti neplechu. Dokonce způsobují u některých lidí nadýmání a otoky. Jiné to není ani u osob, které se stravují primárně zdravými potravinami v podobě cereálií k snídani.

Chleba a těstoviny jsou suroviny, které bez nadsázky konzumujeme každý den. Kromě zkažené pleti pak také přibíráme na váze. O jemné vrásky kolem očí a úst se pak postará několik sklenic vína. Tmavé kruhy pod očima má zase na svědomí sýr a smetanové omáčky.

Plejáda takových potravin se postará o hormonální a chemické změny v našem těle a  urychluje proces stárnutí.

Zvláště škodlivé jsou potraviny, jako je alkohol, cukr, mléčné výrobky a lepek. Všechny tyto suroviny se postarají o stárnutí, vrásky, změny barvy kůže a otok.

lepekPokud konzumujete cukr, máte bílou až šedou tenčí kůži, vyčerpaný výraz ve tváři, vrásky na čele a pod očima. Cukr ničí pružnost pokožky, rozhodně se mu vyhněte!

Víno má na svědomí hluboké vrásky, zarudlou tvář a nos, dehydratovanou pleť, rozšířené póry, povadlá oční víčka, snižuje pružnost pokožky, dehydratuje jí a působí také na játra. Změnu uvidíte již po dvaceti dnech od vysazení alkoholu.

Lepek se postará o tmavé pigmentové skvrny a plnější červená líčka. Nejde však o estetický prvek. Pokud máte tmavé pigmentové skvrny i kolem pohlavních orgánů, trpíte nesnášenlivostí na lepek. Nutná je tak bezlepková dieta, ke které se dnes obrací široká veřejnost nejen ze zdravotních důvodů. Lepek zkrátka není „in“. Pijte hodně vody, která vám pomůže v detoxikaci od této potravinové složky.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button