Přírodní léčba

Cibulová šťáva pro zdraví i krásu

Cibuli si mnozí z nás spojují s přípravou pikantních pokrmů. Ne každý však ví, že cibule nabízí také léčivé účinky. Možná si někdo vybaví cibulovou šťávu, kterou mu babička připravovala při kašli. Cibule však nabízí zdravotních benefitů daleko více.

Jaké zdravotní benefity nabízí cibule?

Může zlepšit zdraví našich vlasů a to díky síře, která se v cibuli nachází. Šťáva připravená z cibule podpoří lesk vlasů. Její antimikrobiální vlastnosti mohou pomoci v boji proti některým infekcím vlasové pokožky. Pokud je pokožka hlavy zdravá, podpoří silnější folikuly a tím i lepší růst vlasů. Díky antimikrobiálním a antifungálním vlastnostem může být účinným pomocníkem v boji proti akné. Může pomoci hojit jizvy jím způsobené. Její použití není vhodné na pokožku citlivou nebo v případě otevřených puchýřků. Flavonoidy a další sloučeniny antioxidačního charakteru mohou zabránit některým drobným známkám předčasného stárnutí pokožky. Cibule obsahuje selen, který podporuje naši imunitu. Kvercetin bojuje proti zánětům. Díky svým protiplísňovým vlastnostem může být cibule šikovným pomocníkem v boji proti nehtové plísni. Postačí nanést cibulovou šťávu na postižený nehet a nechat působit alespoň hodinu. Následně je potřeba místo pečlivě omýt teplou vodou.

Pozor na vedlejší účinky

Cibulovou šťávu by neměly používat těhotné a kojící ženy. Není vhodná pro ty, kdo mají poruchu srážlivosti krve a ty, kdo mají obtíže s trávením.

Cibulový čaj při nachlazení

Cibulový čaj používá lidové léčitelství již velmi dlouhou dobu. Pro jeho přípravu postačí dvě oloupané cibule, které nakrájíme na plátky, vložíme do kastrolu s 0,5 litrem vody a přivedeme k varu. Následně na mírném ohni povaříme po dobu 10 minut a slijeme. Pro dochucení můžeme použít trochu medu a citronové šťávy. Během vaření můžeme přidat také kousek zázvoru a pro lepší chuť skořici nebo hřebíček.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button