HubnutíJídlo a receptyZdraví

Chutný ananasový jídelníček pro aktivaci rychlého hubnutí

Ananas je úžasně sladký a plný zdravých živin. Když ho budete jíst každý den, pomůže vám tato dieta zhubnout až 3 kg za pár dní. Naše doporučení zní jasně: jezte ho po dobu 4 dní, déle by pro vás znamenal nevyváženou stravou.

Co byste měli o ananasu vědět? Ananas je mimořádně účinný proti zadržování vody v těle, také proti nadýmání a celulitidě. Z 90% je složen z vody, obsahuje draslík a železo. Eliminuje přebytek vody z těla a vytváří červené krvinky, které jsou dobré pro transport kyslíku po celém těle. Ananas obsahuje enzym zvaný bromelin, který zlepšuje trávení a bojuje proti zánětlivým procesům v organismu. Další velmi důležitou vlastností ananasu je upevnění metabolismu.

ananasAnanas je lahodné hypokalorické ovoce, které na 100 gramů obsahuje pouze 40 kalorií. Nejlepší způsob, jak ho konzumovat, je ve zralé a čerstvé podobě. Když ho budete skladovat v lednici, tak si pamatujte jednu radu – obraťte ho vzhůru nohama, aby se cukr dostal do celého plodu. Čerstvý ananas poznáte hlavně podle vzhledu. Když je čerstvý, jeho kůra je zbarvená do žluto-oranžova a bez skvrn. Struktura tvrdá a listy zelené. Budete-li ho jíst v této formě, zachová si i všechny vlastnosti vitamínu C. Ten je zase důležitý pro tvorbu kolagenu a zlepšuje pružnost pokožky.

Tip na několik ananasových diet:

Vyhněte se zpracovaným masným výrobkům, sýrům a vysoce energickým sacharidům včetně alkoholických nápojů. Je také rozhodující pít čaj, alespoň dva šálky denně a k tomu 2 litry vody. Doporučuje se konzumace 2 lžic oleje denně, omezit příjem soli, koření a octu. Měli byste také cvičit každý den. Odborníci tuto dietu doporučují jen těm z vás, kteří jsou v dobrém zdravotním stavu. Nedoporučuje se lidem trpícím cukrovkou a kolitidou, ale i těm, kdo nesnese ananasové enzymy (dysfunkce jater nebo ledvin). Zde je uveden příklad ananasového jídelníčku na jeden den.

Snídaně

 • ananasová šťáva
 • 1 ovoce
 • 1 hrnek čaje

Svačina

 • přírodní ananasový džus

Oběd

 • 4 plátky ananasu
 • 1 krajíc chleba

Svačina

 • ananasový džus
 • 1 jablko

Večeře

 • 2 plátky ananasu
 • 50 gramů vařené rýže
 • 1 šálek čaje proti nadýmání

Můžete se také držet třídenní diety v tomto stylu:

1. den: konzumovat pouze čerstvý ananas a vodu

2. den: ananas, voda a dvě plechovky tuňáka (jedna na oběd a druhá k večeři)

3. den: shodný s 1. dnem

Měli byste si uvědomit, že tento typ stravy má jeden příznivý cíl – je výborným druhem detoxikace. Po pár dnech byste mohli zase začít tekutinu zadržovat, ananas zařaďte i do normálního stravování. Zdravé živiny v ananasu vám poskytnou řadu zdravotních výhod.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button