Přírodní léčba

Chia semínka pro krásnou pleť a vlasy

Chia semínka, v Mayském předkladu „síla“, jsou široce rozšířená a považována za jedno z nejzdravějších jídel, a ne jen tak pro nic za nic.

Jistě víte, že konzumace chia semínek přináší úžasné zdravotní přínosy. Věděli jste však, že můžete tato maličká černo bílá semínka zařadit i do vaší pečující rutiny?

Způsob, jakým chia semínka léčí a obnovují:

Chia semínka jsou nabitá přínosnými složkami, které tělu prospívají. Přestože můžete mnoha těchto efektů dosáhnout konzumací semínek, výsledky přijdou až po delší době, protože musí být první strávené a projít metabolizmem. Proto je mnohem efektivnější je pro krásnou pleť využít povrchově, protože pleť je velice absorpční. Kombinace nezbytných živin v chia semínkách má omlazující účinek na vnější aspekt krásy – semínka mají hydratující, posilující, a obnovující účinky. A které ty nezbytné živiny to tedy jsou?

 1. Vitamín E – Nezbytný prvek pro udržení zdravé pleti. Silný antioxidant, který neutralizuje volné radikály způsobující předčasné stárnutí. Pomáhá předcházet a opravovat jemné vrásky, vrásky, a suchou pokožku. Také pozdvihuje produkci kolagenu. Vitamín E je také fotoprotektivní, absorbuje UV záření a zabraňuje zánětu kůže po vystavení slunci. Snižuje otoky, zarudnutí a zhrubnutí pokožky a zároveň urychluje proces hojení ran.
 2. Omega mastné kyseliny – Jídelníček bohatý na omega-3 mastné kyseliny má daleko sahající účinky na mozek, srdce, a kosti. Co už se však obecně neví, omega-3 i omega-6 mastné kyseliny hrají nezbytnou roli ve zdraví a vzezření pokožky.
 3. Zinek – Zinek je nezbytný pro mnoho tělesných funkcí; správný růst a vývoj, imunitní funkci, genovou expresi, a stabilizaci DNA. Je to silný antioxidant, který má mnoho opravujících funkcí, co se pokožky týče. Zmírňuje poškození volnými radikály, je rozhodující složkou pro hojení ran, opravu tkání a pomoc při regeneraci buněk.
 4. Hořčík – Hořčík je nezbytný pro život. Moderní studie dokázaly, že velké množství hořčíku ve vodě pomáhá zlepšit míru hydratace v suché kůži a zároveň snížit drsnost a zarudnutí.
 5. Bílkoviny – Pro zdravý pocit i vzhled vlasů je nezbytná hydratace a bílkoviny. Každý vlas je tvořený zejména z proteinu keratinu. Tepelnými úpravami vlasů, slunečním zářením a vlivem znečištění životního prostředí se vlasy ničí a dehydratují se. Aby se tomuto vyhnulo, je potřeba dodat proteiny.

Recepty z chia semínek:

Abyste si mohli užívat zdravotních přínosů chia semínek, sežeňte nějaká organická a namelte ¼ hrnku, který posléze nechte půl hodiny namáčet v hrnku vody. Naneste na obličej a tělo, nebo vmasírujte na pokožku hlavy ke konečkům. Nechte působit alespoň deset minut před opláchnutím.

Další možností je čistý olej z chia semínek. Je skvělý pro každodenní aplikace – naneste pár kapek přímo na pleť, nebo přidejte dvě až tři kapky do hydratujícího krému, šampónu, nebo do koupele.

 • Hydratující maska
  • 1 lžíce oleje z chia semínek + 2 bílky + 1 hrnek jogurtu
 • Posilující vlasová maska
  • 1 čajová lžička předem namočených chia semínek + 2 lžíce jablečného octa + ¾ hrnku medu + 6 lžic rozpuštěného kokosového oleje
 • Peeling
  • 2 lžičky chia semínek + lžíce citrónové šťávy + ½ hrnku polo rozpuštěného kokosového oleje
 • Proti stárnoucí maska
  • 2 lžíce chia semínek + 2 hrnky chlazeného zeleného čaje + lžíce medu
 • Tělový peeling
  • 1 lžíce chia semínek + ½ hrnku polo rozpuštěného kokosového oleje + ¼ hrnku olej z hroznového moštu + 1 hrnek organického cukru + rozmačkané čerstvé jahody

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button