Jídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Chcete zdravé vlasy? Pak zařaďte do jídelníčku tyto potraviny

Kdo z nás by netoužil po bohaté a zdravé kštici. Nejen vhodné kosmetické přípravky podpoří zdraví našich vlasů. Důležitá je i výživa. Tyto potraviny mají blahodárný vliv na kvalitu a vzhled vlasů.

Potraviny pro zdraví a krásný vzhled vlasů

Losos – podpoří lesk. Obsahuje velké množství zdravých omega-3 mastných kyselin. Naše tělo si tyto zdravé tuky neumí vyrobit, takže je musíme přijímat z potravy nebo doplňků. Pomáhají nás chránit před nemocemi, ale naše tělo je také potřebuje, aby vlasy rostly a byly lesklé.

Řecký jogurt – má blahodárný vliv na růst. Je nabitý bílkovinami – stavebními kameny. Obsahuje také složku, která pomáhá s průtokem krve do pokožky hlavy a růstu vlasů. Nazývá se vitamín B5 (známý jako kyselina pantotenová) a dokonce může pomoci proti řídnutí a vypadávání vlasů.

Špenát – pomáhá eliminovat lomivost vlasů. Stejně, jako mnoho tmavě zelené listové zeleniny, je špenát plný živin. Obsahuje velké množství vitamínu A, železo, beta karoten, folát a vitamín C. Tyto látky společně působí na zdravou pokožku hlavy a vlasy. Udržují je zvlhčené, díky tomu se nelámou.

Cereálie obohacené o železo – fungují jako prevence vypadávání. Příliš málo železa může vést k vypadávání vlasů. Tuto důležitou živinu však najdete v obohacených cereáliích, obilovinách a těstovinách a v sójových bobech a čočce. Větší množství také obsahuje hovězí maso nebo maso z orgánů – játra. Větší množství obsahují také korýši a listová zelenina.

cereálie

Sladké brambory – obsahují větší množství antioxidantů, především beta karoten. Ten má pozitivní vliv v případě suchých vlasů bez lesku. Tělo přemění beta karoten na vitamín A, který pomáhá chránit před suchými a matnými vlasy. Kromě jiného povzbuzuje žlázy na pokožce hlavy, aby vytvořily mastnou tekutinu zvanou kožní maz. Ta zabraňuje vysychání vlasů. Beta karoten se nachází také v jiné oranžové zelenině – je mrkev, dýně, ananasový meloun a mango.

Skořice – podporuje zdravý průtok krve, který přináší kyslík a živiny do vlasových folikul.

Vejce – doplní potřebné bílkoviny. Také jsou bohaté na vitamín B zvaný biotin, který pomáhá vlasům růst. Nedostatek tohoto vitamínu může vést k vypadávání vlasů.

Ústřice – jsou bohaté na zinek. Pokud nemáte dostatek tohoto minerálu ve své stravě, může se objevit vypadávání vlasů.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button