Jídlo a receptyZdraví

Chcete si pochutnat na nízkosacharidovém smoothie? Přinášíme inspiraci

Smoothie je zdravá alternativa chutné snídaně nebo svačiny. Můžete si jej připravit předem a nechat nachystané v lednici. Pro jeho přípravu lze zvolit různé ingredience. Nemusíte se obávat toho, že v něm bude hodně cukru. Pokud zvolíte vhodné suroviny, bude nízkosacharidové.

Některé ingredience pro nízkosacharidové smoothie

Pokud si chcete připravit keto smoothie, musíte si nachystat suroviny s vyšším obsahem bílkovin a tuků a s nižším obsahem cukrů. Jen tak bude vaše tělo dokonale spalovat tuky.

Hustou texturu a lahodnou chuť dodají smoothie zmrazené banány nebo ananas. Mezi další vhodné suroviny patří mléko nebo jogurt.

Mezi vhodné ingredience se řadí bílý jogurt řeckého typu vyrobený z plnotučného mléka, mandlové mléko bez obsahu cukru. Další alternativu představuje mléko kokosové nebo kešu. Z ovoce jsou vhodnou volbou různé bobuloviny (maliny, jahody, ostružiny, borůvky). Vyzkoušet můžete také avokádo, vodní nebo ananasový meloun, citronovou šťávu, chia, lněná nebo konopná semínka, arašídové či mandlové máslo.

smoothie

S poměrem surovin můžete experimentovat, jen tak získáte tu správnou texturu a příchuť, která polahodí vašim chuťovým buňkám. Jako náhradu cukru můžete přidat datle nebo stévii. Chcete-li získat smoothie husté, přidejte chia semínka a nechte nějakou chvíli odležet. Hustší texturu dodá smoothie také arašídové nebo mandlové máslo.

Tip na chutné smoothie

Do mixéru dejte 1 hrnek kokosového mléka, 1/4 šálku oloupaného a pokrájeného avokáda, 1/2 šálku bobulovin, 1 lžičku chia semínek, 1 lžičku ořechového másla, 2 lžičky neslazeného kvalitního kakaového prášku. Všechny suroviny dobře promixujte. Smoothie nechte chvilku odležet. Vršek ozdobte čerstvými bobulovinami. Chcete-li, aby bylo smoothie trochu sladké, přidejte do mixéru 2 datle.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button