Krása

Chcete, aby byla vaše pleť opět zdravá a zářící? Není na tom nic těžkého

Přáním každého z nás je zdravá a přirozeně krásná pokožka. Existuje však celá řada faktorů, které mají na pleť negativní vliv.

Negativní faktory ovlivňující vzhled naší pleti

Mezi negativní faktory patří nezdravá strava. Je potřeba konzumovat potraviny, které dodají tělu i pokožce dostatek živin. Také nedostatečný a nekvalitní spánek se projeví na vzhledu naší pokožky. Dalším negativním faktorem je nedostatek hydratace. Dehydratace snižuje průtok krve v pokožce a ta má pak mdlý vzhled a rychleji podléhá známkám stárnutí, mezi něž patří jemné vrásky a linky. Pokud bude pokožka dostatečně hydratovaná, zachová si pružnost a zdravý vzhled.

Přírodní způsoby, kterými lze podpořit zářící a zdravou pleť

Můžeme si pořídit některé kosmetické produkty nebo můžeme vyzkoušet některé z přírodních způsobů pomocí surovin, které jsou snadno dostupné.

Kokosový olej

Jednou z jeho složek je kyselina laurová, která nabízí hydratační vlastnosti. Můžeme si pomocí něj připravit hydratační pleťovou masku. V misce smícháme lžičku kokosového oleje, lžičku medu a lžičku mléka nebo jogurtu. Vzniklou směs naneseme na obličej a krk a necháme působit 15 minut. Následně pečlivě opláchneme. Masku můžeme používat 2x týdně.

Jogurt

Pleťové masky s obsahem jogurtu zlepšují elasticitu a hydrataci pokožky a dodají jí jas. V misce smícháme dvě polévkové lžíce jogurtu, jednu polévkovou lžíci medu a jednu lžíci citronové šťávy. Tady je vhodné provést test snášenlivosti neboť citronová šťáva může dráždit citlivější pokožku. Směs naneseme na obličej a necháme působit po dobu 15-20 minut. Používáme 1x týdně.

citronová šťáva

Bramborová šťáva

Nabízí alkalické vlastnosti, které mají antiseptické účinky. V misce smícháme dvě lžíce bramborové šťávy, jednu lžíci citronové šťávy a trochu medu (v případě, že máme pokožku suchou). Je vhodné provést test snášenlivosti, citronová šťáva může citlivější pokožku dráždit. Vzniklou směs naneseme na obličej a počkáme, až zaschne. Následně obličej pečlivě umyjeme. Aplikovat můžeme 2x týdně.

Papája

Výtažky z papáji mohou podpořit produkci kolagenu. Připravíme si dužinu z papáji, kterou rozmixujeme na pastu, přidáme do ní šťávu z jednoho citronu a raději provedeme test snášenlivosti, kvůli citronové šťávě. Vzniklou směs naneseme na obličej a necháme působit 10 minut. Masku můžeme aplikovat 2x týdně.

Zdravé stravování

Kromě výše jmenovaných pleťových masek podpoříme zdraví pleti i vhodnou stravou. Do jídelníčku je potřeba zařadit listovou zeleninu a ovoce bohaté na vitamín C. Vlhkost pokožce dodají i potraviny s obsahem probiotik.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button