Přírodní léčbaZdraví

Výzkum ukazuje, že černý čaj podporuje srdeční funkce

Zelený čaj má sice dlouhou tradici a prověřenou kvalitu, ale černý čaj je jedním z nejprodávanějších čajů v západních zemích. Vědci říkají, že černý čaj je jako bratr čaje zeleného, jelikož oba pocházejí z rostliny Camellia Sinesis. Z této rostliny pochází také bílý čaj a, stejně jako čaj zelený a černý, má značný vliv na náš organismus.

Černý čaj má ve srovnání se svými „bratry“ nejvyšší množství kofeinu. To znamená, že je černý čaj ideální náhradou za kávu a energetické nápoje. Jeho léčivé schopnosti byly mnohokrát testovány. Téměř ve všech testech bylo potvrzeno, že má čaj velký vliv na zdraví srdce a cév. Vědci říkají, že je dobrý obzvláště v prevenci zánětu cévních stěn.

Překvapivý výzkum

tea-1040677_960_720Bostonská University School od Medicine prováděla výzkum, ve kterém byl černý čaj podáván skupině osob s onemocněním srdce. Tato skupina lidí dostávala 4 šálky černého čaje denně. Druhá skupina, skládající se také z lidí s onemocněním srdce, černý čaj nepila. O měsíc později výsledky ukázaly, že u lidí, kteří dostávali k pití černý čaj, došlo ke zlepšení srdečních funkcí o 50%.

Černý čaj ovšem nezlepšuje pouze srdeční funkce, ale také funkce mozku a plic. Vědci říkají, že se jedná o skvělý nápoj při fyzických a duševních aktivitách, jelikož koncentruje, poskytuje energii a zlepšuje reflexy. Černý čaj je proto doporučován také řidičům. Pokud budeme hovořit o antioxidantech, musíme říci, že jich obsahuje o něco méně než čaj zelený. Pamatujte si ovšem, že černý čaj zpomaluje stárnutí, působí proti rakovině a má klíčovou roli při udržení kondice vašeho těla.

Zajímá vás, zdali je pro naše tělo lepší černý nebo zelený čaj? Oba jsou pro naše zdraví opravdu dobré, ale je potřeba si přeci jen dávat pozor na nadměrné pití černého čaje. Obsažený kofein může totiž způsobit problémy se zdravím, proto je dobré nepřekračovat čtyři šálky vypitého čaje denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button