Přírodní léčbaZdraví

Černý bez jako všelék

Černý bez nahradí veškeré medikamenty a užíván je v medicíně již od pradávna – jedná se totiž o jednu z nejstarších rostlin na světě. Lidstvu slouží tisíce let a byl již favoritem známého Hippokrata, který černým bezem nahrazoval jiné léky.

Moderní věda se proto rozhodla černým bezem zabývat. Zjistilo se, že má vliv na léčbu chřipky, nachlazení či kašle a figuruje tak jako náhrada antibiotik. Kromě toho toto ovoce pomáhá rychle zotavovat lidské tělo a nemá žádné vedlejší účinky.

Černý bez oceníte také při zánětu průdušek, astmatu či dušnosti, zápalu plic a infekci v krku. Stimuluje imunitní systém díky bobulím, které jsou bohatým zdrojem antioxidantů. Květy jsou zase bohaté na karoten, vitamíny A, B a C, organické kyseliny a chrání naše buňky před jejich poškozením a jsou prevencí před rakovinou.

V zimě toto ovoce pročišťuje. Jako antivir pomáhá také s akné, vředy, infekcemi oka či vyrážkami. Zajímavé je, že se černý bez používá vždy, když je třeba zvýšit potivost – právě proto je efektivní při zimních nemocech.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button