HubnutíZdraví

Brokolice pro redukci váhy i podporu zdraví mozku

Brokolice je superpotravina, která našemu tělu nabízí celou řadu užitečných živin. Obsahuje velké množství vitamínu C, v menší míře pak ještě i další vitamíny (A, B, K), vápník, draslík, fosfor, hořčík, selen, železo a některé antioxidanty. Samozřejmostí je vláknina. Konzumací brokolice podpoříme detoxikaci našeho těla, zlepšíme zdraví jater a ještě mnohem více.

Zlepšuje zdraví trávicí soustavy

To má za následek obsah vlákniny. Některé sloučeniny v brokolici také udržují v pořádku střevní bakterie. Také má blahodárný vliv na sliznici, podporuje její regeneraci.

Vláknina v ní obsažená podporuje zdravý metabolismus.

Podporuje zdraví srdce

Díky vyššímu obsahu draslíku má pozitivní vliv na zdraví našeho srdce a to díky tomu, že pozitivně působí na odvodňovací procesy a tím snižuje vysoký krevní tlak.

Pomoc při redukční dietě

Vzhledem k tomu, že brokolice obsahuje jen velmi malé množství kalorií, je to ideální volba při redukční dietě. Kromě toho ji do jídelníčku zařadíme velmi snadno a to jako přílohu nebo hlavní chod. Můžeme ji přidat do zeleninových salátů a tepelně upravovat různými způsoby. Vláknina v zelenině obsažená nás zasytí na delší čas.

snižování váhy

Podpora zdraví mozku

Tu nabízí vitamín K a cholin. Vitamín K podporuje kognitivní schopnosti, cholin zlepšuje paměť. Kyselina listová – vitamín B9, která je v brokolici obsažená ve větším množství, pomáhá bojovat proti Alzheimerově chorobě a proti depresi. Kognitivním úpadkům může zabránit i beta-karoten, který se v brokolici také nachází.

Posílení imunity

Vzhledem k tomu, že obsahuje vysoké množství vitamínu C, je ideálním pomocníkem pro posílení imunity. Díky detoxikačním vlastnostem podporuje vyplavování škodlivin z těla.

Zdravý vzhled pokožky

Antioxidanty zlepšují vzhled a zdraví naší pokožky a pomáhají v boji proti stárnutí. Vitamín C navíc podporuje produkci kolagenu, který zajišťuje pokožce pružnost a mladistvý vzhled.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button